vyziva ludi .. prosim odpovedzte ak viete

zds

kj neratam ani ja.
volakedy davno som to robil, lebo som mal nadvahu.
tej som sa ale zbavil inym sposobom ako ratanim.

RNG

Mam taku malu vahu pre dietarov, dam do nej kod potraviny a vyhodi mi to pocet kalorii, mnozstvo cukrov, tukov, bielkovin a spocitava to jednotlive denne polozky,takze teoreticky, keby sa mi s tym chcelo babrat by som vedel kazdodenne si vypocitat celkovy energeticky prijem a tiez prijem cukrov, tukov a bielkovin.
Par dni som to robil(kvoli cukrovke hlavne) a zistil som, ze jem privela(ved to na mne je aj vidiet(3000-3500 kcal)
Ked som to znizil pod 3000, postupne pomaly stracam vahu. Pod 2500 kcal som nie schopny pracovat cely den, telo vypina aby si zachovalo "cenne" tukove rezervy "na horsie casy"

Alternativa

A to pri akom prieskume sa vyziva ludi "meria" v kJ :D? Mne skor ide o pritomnost enzymov, vhodnej vlakniny, vitaminov a mineralov, atd. Ale pochybujem, ze clovek sa k svojej strave vzdy takto kontrolovane stavia. Ved potrebujeme jest aj to, co nam robi potesenie, cize niekto kusok prerastenej slaninky, iny cokinku :D. Noo, pocitat zjedene kJ, to je fakt drina a psychicky velmi narocne - to hovoria vyskumy :D. Cize ja kJ urcite nepocitam. Takze Ti do prieskumu nedam odpoved. Skoda? Nie, urcite je to fajn, ze svoj zivot nestaviam na kJ. Pa a usmej sa