problémy s hlasivkami

Príspevok v téme: problémy s hlasivkami
biela macka3

Mám raka pľúc (absolutna nefajčiarka som) a v poslednom meiaci mám aj problémy s hlasivkami - po dlhšom rozprávaní sa unavím a častokrát mi nie je rozumieť...okrem toho mám druhý týždeň silnú nádchu, beriem aj lieky na vykašliavanie a hlas stále nemám dobrý. Keby som sa šetrila, možno by to už bolo lepšie. Ale mám trojročné dieťa, ktorému musím aj desaťkrát zopakovať, aby niečo spravilo, aj mužovi musím viac razy niekedy niečo zopakovať, lebo ma nepočúva, čo mu hovorím...pracujem ako telefonistka, aj učím nemčinu a tak prichádzam o zárobok. Dá sa nejakým spôsobom prinavrátiť hlas, aby som aspoň mohla vykonávať svoje zamestnanie? Lebo peniaze za rodičovský mi už nechodia a invalidný dôchodok mi nestačí.

biela macka3

Už som bola aj pár dní s hlasivkami ok, lenže minulý piatok dieťa zase neposlúchalo a odvtedy som zachrípnutá a nemôžem takmer vôbec hovoriť

biela macka3

Ja beriem biologickú liečbu, chemo nie...ale vlastne spomínam si, že krčný zistil, že hlasivky sa mi hýbu mpomalšie, ako by mali...len ako ich urychliť - dokonca začiatkom oktobra ma strašil tracheotomoiu FUJ

evicka085

tak to je normálne, že keď celý deň rozprávaš tak prídeš o hlas... to sa stáva každému učiteľovi napríklad aspoň raz alebo dva rázy za rok...

ahjaj

my sme si kúpili čističku vzduchu aj so soľou na tieto Vianoce, v podstate viac pre syna, ten máva problém s hlasivkami a s hrdlom kvôli alergii. Neviem, čo tak spýtať sa lekára, či by Ti to pomohlo, aj pľúcam, aj hlasivkám a jednoducho Ti to zlepšilo zdravie?

Tomas12345

A nemohla ty stratu hlasu spôsobit chemoterapia ? Proste ziarenie z chemoterapie ty mohlo poskodit hlasivky. Je otázne akého dlhého trvania to bude.

Kazdopadne do práce by si chodit nemala. Ono nadory na plucach zmensuju i plucnu kapacitu a preto ani nevladzes dlhsie hovorit. Oddychuj a naber sily, a zbytocne sa neunavuj.