Prvy krat premyslam ci ma nas vztah buducnost.

Príspevok v téme: Prvy krat premyslam ci ma nas vztah buducnost.
Dorota107

Ahojte. Mam 23 a priatel tiez. Sme spolu uz vyse 3 rokov. Je jasne ze po case ta silna "zamilovanost" opadne, no stale svojho priatela velmi milujem a chcem s nim zostat. Robim vsetko preto aby bol spokojny. Rusim vsetky svoje plany, beriem si casto dovolenku ked ma on volno aby sme mohli ist na vylet alebo byt spolu, ist na nákup, atd... A to nehovorim o vareni. Varim mu nonstop, a berie to uz ako samozrejmosť. Co som rada, lebo ho milujem a chcem sa o neho starat, no velmi sa ma dotkne ked sa rozčuľuje ze nie je navarené a co bude jest.. to je vacsinou to co vzdy riešime, co ON BUDE JEST?!... A sa sprava cudne. Vzdy bol velmi pozorny, kupoval mi kvety, sladkost... minule ked sme boli s jednym párom čerstvým na dvojitom rande, on s chuťou povedal ze kvety mi uz vyse roka nekúpil a este sa na tom aj smial, ze to su zbytocne vyhodené €. Velmi sa ma to dotklo.. nie som typ ze by som stsle chcela darceky, aby ste mi tu nezacali nadávať. Len ma zamrzelo ze berie nas vztah uplne ako samozrejmosť a ze on ma ma tak sa nemusi nijako snazit, a pritom ja sa snazim az az... dalsia vec- mame choreho kocúra. Liecba nas vyjde mesacne aj vyse 100€, a vzdy to platim ja. On vzdy povie ze potom ti dam.. ale nic mi neda a ja nie som taka ze by som si to pytala. Nevadi mi to platit, len mi ide o ten princíp.
Celkovo sa nas vztah velmi zmenil- on to berie vsetko co pre neho robim ako samozrejmosť, a mne chyba viac pozornosti a taky pocit ze je rad ze ma ma.. plánujeme spolu buducnost, ale zacinam mat obavy, ci to je ten pravy. Nikdy som na neho nedala dopustiť, ale teraz nad tym tak premyslam.... no kazdy ma chyby, to viem....

Ledgerka

Sama si si na vine ze to takto dopadlo. Bohuzial chlapom treba ukazat cestu vo vztahu a naucit ich ze musia aj oni nieco do vztahu dat. Robit full service nikdy nic dobre neprinesie. Podla mna mas 3 moznosti. Prva, porozpravat sa a uprimne mu vsetko vysvetlit, ak je to ten "pravy" pochopi a spravanie zmeni (neverim ale ze to pojde lahko lebo je zvyknuty ze vsetko ma). Druha, prestan poskytovat sluzby ak nic nedostavas spat, ani len vdaku. Nech si navari, nakupi, vyperie, atd, mozno potom pochopi. Tretia, ak myslis ze nie je sanca na napravu, utekaj kade lahsie.

Podla toho pises, nie len ze je nevdacny ale ani si ta nevazi. Si prenho take poslusne dievca pre vsetko co sa ani nestazuje. Takto by som nikdy neplanovala buducnost, uz vobec nie deti.

malySatan

asi zacnem od konca... "chory kocur" - to zviera je koho? tvoje alebo jeho? majitel by mal platit jeho liecbu ked si to zviera zadovazil...

a ten zvyšok - na de-bila sa vykašli, si bábika na špagate a on si s tebou robi čo chce... a pokial nezmeniš svoj pristup tak to s tebou bude robit kazdy chlap - len s tebou manipulovat, robit sluzku...
treba si urcit pravidla, napr. neviem ako varis ci kazdy den alebo na 2dni aj do predu... ? tak napriklad: skus povedat tomu svojmu královi, ze zajtra varí obed on... ako zareaguje???
už to asi vieš..? pošle ta do ri-ti, ze to je tvoja robota..? (lebo ty si jeho sluzka) a nestojis mu ani za to aby ti aspon dva krat do roka kupil tu po*r*anu ružičku... !

Kocka3

Áno, je pravda že si si sama na vine. V podstate si ho tomu naučila. On si ťa už vôbec neváži, berie ťa ako samozrejmosť. A pochybujem že sa to zmení. Mne sa toto isté udialo vo vzťahu, ale ja som ho tak naučila, všetko som robila preto aby bol ON spokojny, vlastné potreby som dávala bokom a žila som akoby len pre neho. Až po rozchode som si uvedomila čo všetko som si odopierala a ako mi je bez neho dobre. A že som si samu seba nevazila, a preto si ma nevazil ani on. Zamysli sa, či ti tento vzťah niečo dáva, či ti nebude lepšie bez neho.

tasty

je to sebec, skús sa o tom s ním na rovinu porozprávať, uvidíš reakciu, či sa to zlepši, alebo naopak zhorší

Kikirik

No bohuzial sama si si na vine na dobre si si ho naucila a na to sa lahko zvyka. Chce to radikalne seknut so vsetkymi sluzbami all inclusive a mysliet na seba. Chce jest? Ma ruky nech si uvari a ty bez von na kavu s kamoskou alebo na kozmetiku. A to iste ohladne inych veci v domacnosti co robis a co robis pre neho. A pokial ide o peniaze jednoducho ich vypytaj povedz ze teraz ti treba na ine napr idu Vianoce a nemas nech zaplati on ved ty si platila doteraz. Ak mu neukazes ze si hodna viac ako ti dava nic viac ti neda a ver tomu ze keby si inu nasiel pre nu by robil vsetko co si zasluzis ty teraz tak konaj kym nie je neskoro a nema z teba sluzku.