Ženy,ktoré máte polycystické vaječníky

Príspevok v téme: Ženy,ktoré máte polycystické vaječníky
duphaston11

Zdravím. Chcem sa opýtať či niektorá z vás užívala Duphaston na polycystické vaječníky a ako dlho? Aké máte s ním skúsenosti? Ja ho užívam 6. mesiac, cyklus sa upravil na 28 dňový. Prvýkrát som dostala menštruáviu v 14tich a bola pravidelná, v 16tich začala meškávať aj 20 dní. Doktorka mi povedala, že mám polycystické vaječníky. Ale o tejto diagnóze som si prečítala až na internete. To, že spôsobuje neplodnosť ma vystrašilo. Vraj som plodná, ale neviem či tomu veriť. Povedala, že Duphaston musím užívať už celý život. Skutočne sa môže užívať celý život?? Mám 18.. Ďakujem za vaše rady..

Pcos

Ja som používala duphaston asi pol roka a začal sa mi skracovať cyklus tak že som mala menzes 4 dní, potom dva dni nič a potom jeden deň a potom už iba ďaľší cyklus. Sama som ho vysadila nerobil mi dobre. Na začiatku som mala menzes 7 dňový. Vypadali mi vlasy, mám alopeciu 7. stupeň z mužskej kategórii. Ochlpenie nadmerne na chrbte, ramenách, bruchu, zadnej strane stehien, dekolte a brade. Telo si holim ale na brade si zatiaľ vytrhavam som zúfalá ale lieky ako duphaston nechcem . Viete mi niekto poradiť ako sa dá znížiť testosterón? Alebo nejakú liecbu, stravu ktora mi pomôže?