Má problémy, ako mu pomôcť?

Príspevok v téme: Má problémy, ako mu pomôcť?
Plami

Ahojte. Môj priateľ (23) trpí dlhotrvajúcimi psychickými problémami. V minulosti trpel na neustálu úzkosť a panické ataky. Na antidepresíva ho nasadili v 12stich. Bral ich prakticky až nejak do dvadsiatky, potom sa to vraj naučil "nejak korigovať". V súčastnosti trpí neustálym, chronickým stresom, je takmer neustále anhedonický (nemá chuť do života), škola mu spôsobuje obrovský stres, zo všetkého je vystresovaný, každý deň ráno nič nezje asi až nejak do 12stej lebo mu nechutí jesť. Nevie sa uvoľniť ani zrelaxovať. Šport nepestuje žiaden, lebo so školou na to nemá moc čas. Stravuje sa obedmi z jedálne, ale odkedy pozná mňa snaží sa trocha zdravšie. Poslednú dobu veľmi zabúda (vytiahol raz pre mňa ocot a hneď za pár sekúnd sa ma opýtal, kto vytiahol ten ocot..) len tak sa mu počas chôdze zatočí hlava. Ďalšia vec je, že je hrozne pesimistický, budúcnosť vníma ako jednu veľkú katastrofu, úplne každý aspekt svojto života. Má ten prístup že "veď aj tak mi to nepomôže". V lete sme chodili na túry, zaznamenal zlepšenie. Teraz cez školu na to nie je čas, sme v bakalarskom ročníku.
Prosím vás, neviete poradiť nejaké doplnky výživy? To by bol ochotný brať, stravu zatiaľ vníma nejak tak že veď hlavne že som niečo zjedol. Sme spolu pomerne dosť krátko, asi 8 mesiacov. Začína to ale vplývať na nás vzťah. Máva panické strachy, bojí sa mať sex lebo čo keby otehotniem a podobne.

Kontrol0r_mobil

Antidepresiva od 12 do 20? :O v tak mladom veku vo vývine mozgu lieky, ktoré sa ani nevie čo presne robia. No asi by som začal vysadenim, detoxikovat organizmus. Tie túry su super nápad. Začal by som sa tomu venovať viac. Nájsť koníčky :)