Menstruacia bolestiva a bolest noh

Príspevok v téme: Menstruacia bolestiva a bolest noh
Claudia199517

Ahojte. Mam 24 rokov, neberiem HAK, a posledne mesiace mam silne bolesti pocas menzesu. Bola som kvoli tomu aj na pohotovosti, nevedela som sa ani pohnut. Dostala som lieky na bolest od svojej gyn - nejake kvapky a tabletky. Mavam silne krce, pocit na vracanie, a silnu bolest nôh.. niekedy mi trpnu, niekedy len priserne bolia, a su tazke. Je to prosim normalne ? Mate to niekto ? Na internete som o tom nic nenasla.. kamaratky ani mamina s tym skusenosti nemaju... a co sa tyka bolesti brucha, vraj to prejde az po porode alebo ked si nasadim HAK, co odmietam.. bylinky ani ine pripravky prirodne mi na bolest nezaberajú. A to som mávala doteraz vsetko ok, ziadne bolesti, len posledne 4 mesiace takto trpim.. neviem preco..

Bubliii

incantoshine viem, že je návykový, a áno, brala som ho iba ten prvý deň menštruácie tak 2x denne, výnimočne 3x.. ale proste vidím sama na sebe že si musím dať čoraz viac kvapiek a niekedy ani vôbec nezaberie, preto hovorím že skúsim niečo iné a potom sa k nemu možno vrátim, už mi z neho býva aj zle od žalúdka..
akože veľmi zriedka sa stane že nemám bolesti, alebo sú také že s nimi zvládnem fungovať, ale to je možno 2x do roka. Netuším, čo má na to vplyv. Stravu som nemenila a či športujem, alebo nie, bolesti sú stále rovnaké

incantoshine

algifen je navykovy, tak snad ho beries iba raz za mesiac, kriticke dni 2-3 ? ked uz ten nezabral, tazko niečo ine,...
ale ked ti byva na odpadnutie a je to velmi zle tak by som riesila s gyneologom -moze tam byt aj endometrioza, alebo riesit to s HAK, aj ked ja som jej odporca ale v takychto pripadoch ano...

Bubliii

No ja som nikdy nerobila namáhavú prácu.. jedine čo sa zmenilo za tých x rokov čo mám menštruáciu je slabšie krvácanie, pravidelnosť príchodu a trochu menšie bolesti než keď som mala 12. Ale inak nič. Algifen beriem už tuším 4 roky, zo začiatku OK, ale už mi nestačí, musím si ho dávať čoraz viac a niekedy mi ani nezaberie. Musím zmeniť lieky. Odporučíte nejaké? Panadol femina mi nezaberá, Nalgesin mi zabral raz a odvtedy nič.
Inak športujem, snažím sa zdravo stravovať, nikdy som nemala žiadne významné gyn.problémy, len tie bolesti.. ach. Inak ešte ma napadlo, aspoň mne trošičku pomáha keď si pár dní pred dňom D nasadím horčík. Zmierňuje to PMS. Ale na výsledné kŕče nemá až taký vplyv.

incantoshine

životny št vela, ja som tieto problemy mala ked som robila v drevovýrobe 2 roky, kde som niekolko ton dreva musela dvyhat za zmenu, krčiť sa, pomahal mi Algifen kvapky - obvodak ti napiše,
pri menšt. ide o sťahy resp. bolest svalov a na to je Algifen..
ako som zmenila prácu , mam klud, nenatahujem sa , ziadna tazka fyzicka namaha odvtedy, rok ako som zmenila robotu nemam bolesti vobec, tiez silne krvacanie ustupilo..

-to z tohto dovodu sa neodporučaju aj niektore sporty vtedy, cviky- sed-lahy a podobne...

simusaaaaas

Ja mam 24 rokov, niekedy mam taky menzes že o nom ani neviem..no občas je to na nevydržanie, strašne bolesti brucha, križe si skoro necitim, akoby boli strpnute, bolest vyraža do stehien, nohy mám ťažke a najdivnejšie su bolesti žalúdka, normálne mam krče a som strašne skoro hladná..k tomu samozrejme akne, to nesmie chýbať

Bubliii

Ahoj, mne vždy vystreľovali menš.bolesti do nôh. A tiež som s tým bola jediná v okolí. Myslím však, že je to normálne. Niekomu do brucha, inému do krížov. Len je to hrozne nepríjemné. U mňa nato nemala vplyv ani HAK (myslím po vysadení - bolesti sa vrátili tak, ako boli), ešte som nerodila, ale keďže na bolestivú menštruáciu trpím celý život tak veľmi pevne verím, že to potom bude lepšie...
Ale tiež mi príde zvláštne, že sa ti to tak náhle zhoršilo. To by som s lekárom určite skonzultovala. Určite odchýlky sú zrejme v norme (ani ja nemám každú menštruáciu bolestivú rovnako), ale takto z ničoho nič je to zvláštne.