Deti a programovanie

Príspevok v téme: Deti a programovanie
Marcel111

Ahojte, čítal som článok, kde bolo písané že rodičia môžu dať svoje deti v pohode na programovanie už v skorom veku napríklad aj od 3 rokov. Nie je to náhodou veľmi skoro? Nechcem aby moje deti sedeli už tak v skorom veku pri PC. Sú to kadejaké tábory a niekoľko dnové kurzy formou zábavy (www.learn2code.sk). Že vraj to rozvíja inteligenciu a logicke myslenie dietata. Alebo mám volit radsej normálny detský tábor a iné športové aktivity? Dávali ste už vaše deti na niečo podobne?

programator

Na programovanie netreba poznať písmenka. Keby ste si radšej najskôr prečítali odkaz uvedený v príspevku. Roboty sa programujú pomocou farebných značiek na papieri prípadne cez PC pomocou obrázkov.Ja by som vám ten kurz doporučil. Ale nie od veku 3 rokov.

Bubliii

Myslím, že je to veľmi skoro a nemá to cenu.. dieťa v takom veku potrebuje ešte pomoc pri obliekaní a bežných činnostiach, rozozná maximálne základné písmená, tak aké programovanie preboha.
A vôbec, nemusí mať na to ani vlohy. Za to, že je práca v IT dobre platená, neznamená že každý musí byť informatik.