Mladi ludia a cukrovka

asti

a ak je tu nejaka mamicka s DM ktora ma zdrave babatko a chce sa podelit o svoje skusenosti nech sa mi ozve na mail, prosim, moja kamaratka z netu hlada taku osobu a nevie najst...tak jej chcem pomoct..a bude to aj lekcia pre mna do buducna...dakujem :)

blska

asi zase blbne spravca...obcas sa to stava... www.tachyon-om.com a prirodou riesit svoje zdravicko je urcite lepsie ako tvrdou chemiou..i ked clovek v snahe vyliecit sa skusa vsetko...

blska

kocky asi by vam aj pomohlo keby ste si pozreli aj tieto stranky www.tachyon-om.com to aj jednemu panovi, ktoremu potom spadol cukor na 6, co je myslim norma...a je tam takych pripadov viac, takze cukrovka nie je konecne riesenie...pekny dnik

medicka

PORADKYNA ja som uz bola u obvodnej a hladinu cukru v krvi mam normal, mne nejde od DM ale o DI - teda diabetes insipidus..nie je to vlastne cukrovka ako taka, hladina cukru je normalna...jedna sa o problemy s antidiuretickym hormonom..

asti

andel. ahoj,mas pravdu, clovek sa s tym nikdy tak uplne nezmieri..ani ja nie, snazim sa na to pozerat optimisticky to je vsetko, ak budem v depkach velmi si nepomozem...tiez mi vsetci v rodine fandia a tvrdia, ze nieco sa vymysli, a tak dufam..dufam ze sa nieco vazne vymysli a dufam aj v to, ze moje deti to mat nebudu..sanca na to je..ja som DM tiez len ziskala, nik v rodine ju nemal..teda babka DM2, ale bola uz starucka, DM1 v sirokej rodine nema nik..

poradkyna

Medicka, pokial mas este len podozrenie na cukrovku (tj nikdy si nebola u diabetologa), treba najprv zajst za obvodakom, resp. zavolat mu a objednat sa na vysetrenie krvi...ak budes mat zvyseny cukor, tak Ta posle na diabetologiu on.

andel

ASti mne to trvalo asi rok kym som sa zmierila s cukrovkou (pravda je taka ze celkom sa s tym zrejme nikdy nezmierim) som na inzuline od 21 rokov (cize viac ako 6 rokov) a obcas mi poriadne prasknu nervy z ihiel a tak ;o) ale inac da sa s tym zit. Co sa tyka tehotenstva a deti toto je moj najvacsi strach a pohroma, ale ako mi moj lekar vravi, treba sa na to poriadne pripravit a dodrziavat dietu a da sa to zvladnut. Mna viac ako tehotenstvo trapi presdtava, ze tu prekliatu chorobu predam dalsim generaciam, ale ako moj manzel vravi: Jani nic sa neboj, oni na nieco pridu!! MUSIA PRIST a tak cakam az sa stane zazrak a vymyslia liek na cukrovku ;o) mozno detinske ale dava to silu, negativita nepomaha.