Mladi ludia a cukrovka

alienka18
mam 18,50kg,nemam ziadne zdravotne problemy,ale v poslednom case(pol roka)pijem ovela castejsie(iba cistu vodu)a chodim casto cikat.okrem toho jem vela sladkosti,vlastne mam chut stale ale nepriberam. ak sa snazim nejest sladke,som unavena,mavam zavraty...v rodine mal dedko cukrovku 2.typ,zomrel na nu..:( obavam sa,ze to su priznaky cukrovky,hoci o tom nic neviem. co mam robit???

asti

xandra.mas pravdu obcas to na cloveka dolahne,depky ze preco prave ja..atd..ale treba sa s tym vyrovnat, naucit sa stym zit a ja stale verim ze nieco vymyslia a budeme zase zdravi hmm...

peter123

môže každodenný príjem maltodextrínu /2polievkové lyžice/ po intenzívnom cvičení vyvolať /spôsobiť/ ochorenie cukrovky?

Xandra

môj brat má má diabetes typu 1 už takmer tri roky a ťiež mal s toho depresie ked mu to diagnostigovali a myslím že sa s tým dodnes nevyrovnal len sa tak tvári. mne sa tá choroba nezdá byť až taká hrozná ale to asi preto že ju nemám

asti

je to uz pomaly rok co som otvorila tuto temu :) musim povedat ze zatial je to celkom v pohode..nemam velke komplikacie, picham si dost male davky este...a za vela vdacim ludom ktori pri mne stoja a pomahaju mi...je to super pocit..prajem kazdemu...a dakujem...

EE

zvýšený cukor v krvi je nad 10 mmol.S každou chorobou sa dá žiť, len treba vedieť ako. V mojom okolí poznám ženy, ktoré sú diabetičky a majú deti sú v pohode.

ivan2

Neviem,o čom sa tu treba baviť.
HN 4.l.2007:\"Diagnostikujeme cukrovku II.typu už u osemročných detí.Pokiaľ bude tento trend pokračovať,za pár rokov budú študenti stredných škôl umierať priamo v laviciach.\" uviedla pre CNN epidemiologička Cynthia Ogden.
Čo tak začať rozmýšľať?

EE

Ahoj andel, nemusíš sa báť z pichania na trhu je tzv. inzulínova pumpa, nemusíš sa pichať denne.
tendre sa menia po troch dňoch, a inzulín v pumpe sa mení raz do týždňa.
Ja mám diabetes 21 rokov, veru aj mne pichanie 6x denne liezlo poriadne na nervy, ale pumpa je niečo iné. Som flexibilná, cvičim, plávam, bez pumpy môžeš byť dve hodiny, bez toho aby si to konzultovala s lekárom.
Ja ročne (21 rokov) chodím do Ľubochne, dobrí odborníci tam ma aj nastavili na pumpu.

Bližšie o pumpe informácie nájdeš na www. medatron.sk
Rada poradím
ompe@centrum.sk
Veľa šťastia
Evi