Silná a dlhá menštruácia

Príspevok v téme: Silná a dlhá menštruácia
Klara123321

Ahojte, mám 14 rokov, menštruáciu rok a pól.... Chcem sa vás opýtať , či je normálne, že mi menštruácia vždy trvá 9 dní, a je dosť silná.... Popri tom, mám kŕče (najviac prvé tri dni), hnačkujem, je mi zle, mám návaly tepla a zimy..... Menštruáciu ešte nemám stálu, ale ešte sa mi nestalo, aby prišla skôr ako na 35 deň cyklu... (Niekedy 40, 50, 60), no väčšinou sa to pohybuje okolo 40 dňa... Je to normálne..? Poprípade poradili by ste mi, ako na tie kŕče a bolesti?

minimie

Ahoj...ja mam cez 30 rokov a moja menstruacia dodnes trva 6 dni, prve dva dni je extremne silna a je to v poriadku (overene doktorom ;) ). Ked som byvala mladsia, tak som mavala aj dlhsie "dni".
Co sa tyka krcov a hnaciek, pri menstruacii sa do tela vylucuju tzv. prostaglandiny. Tie sluzia na stahy maternice, aby doslo k vyluceniu sliznice a u niektorych zien to vsak sposobuje aj silne krce a hnacky. Vitaj v mojom svete ;) Za tie roky som sa bavila s mnohymi zenami a vela z nicj trpi pocas menstruavie naduvanim a hnackami.

RomcaPomocnica

Ahoj Klarka to ma mrzí že také prežívaš počas menštruácie ale si ešte mladá a tovj cyklus sa ešte upravuje a neni stáli
Ak chceš napíš mi na mail erikablahusova@gmail.com a môžeme si spolu popísať