Ženy či muži, je to pravda?

Príspevok v téme: Ženy či muži, je to pravda?
takyjedenmuz

Kamarátka zdieľala na fb príspevok s textom
Ak žena s mužom v čase krízi ešte komunikuje, kričí, háda sa, plače tak ho miluje a snaží sa vzťah zachrániť.
Ale ak zrazu s tým všetkým prestane a odmlčí sa, je zle a pre muža je to signál že ho prestava milovať a začína jej byť ľahostajný.

Niečo také sa deje momentálne v mojom vzťahu. Tak je to pravda?

Ernest

Ano je nieco pravdy natom
Kto chce komunikuje a kto uz nechce straca chut komunikovat a je jedno ci.je to bezny rozhovor, hadka, krik ci plac.
Kto mlci ten stratil chut aj zaujem

pravdaveru

Ano je to pravda!
Ak muz ci zena s vami prestal akokolvek komunikovat ci uz rozhovorom, hadkou, pisanim, volanim, krikom je to jasny signal ze sa pre danu osobu stavate lahostajnymi a ste mu doslova ukradnuty.
Ked sa snazi o konverzaciu ma o vas zaujem, ma zaujem byt s vami v kontakte.
Casto hadka medzi.muzom.a zenou je "tichym krikom" o vzbudenie zaujmu Som tu pocujes, vsimaj si ma, tu stojim, vnimaj ma, snazim sa ti nieco povedat!!!

Peri

Tiež môžem ako žena potvrdiť :-) Ja osobne sa vyhýbam akýmkoľvek hádkam, nadávkam, výčitkám - stačilo mi tohto v detstve, teraz sa snažím všetko riešiť konštruktívne a s pokojom. Ale áno, ak už sa utiahnem do seba, nezaujímam sa, som ticho - tak práve pre pocit nejakej rezignácie a sklamania. Či by sa všetko napravilo by záležalo od dôvodu a jeho váhy. Často krát je toto pre ženu posledný spôsob ako mužovi ukázať, že niečo je naozaj zle a hoci sa snažila, k náprave neprišlo. Čiže ak sa v tomto tichu niečo neopraví, už sa nemusí opraviť vôbec.

Monika1984

Ciastocne ano, deje sa mi nieco podobne, sice som sa nikdy nehadala ale snazila som sa vydiskutovat problemy, vysvetlit vyrozpravat ale uz stracam zaujem riesit a mam odmlky....

Mrauka

Nie, nie je to pravda. Bud rad, ak mas emocionalne vyspelu partnerku, ktora nevrieska, ale pochopila, ze ak partnera miluje nebude ho zranovat v navale hnevu sprskou slov, urazok, vycitiek, obvinovania, ale v tichu pocka, kym emocie opadnu, preberie si to v hlave a neskor sa bude schopna bavit na danu temu s partnerom bez toho, aby po nom vrieskala ako zmyslov zbavena sliepka.