Dať alebo nedať výpoveď

Príspevok v téme: Dať alebo nedať výpoveď
aluha183

Dobrý deň prajem . Mám dilemu a to konkrétne či menič prácu alebo nie . Pracujem vo firme ktorá sa zaoberá montážou a servisom kamerových systémov. Prac. čas od pol osmej do štvrtej . Občasne chodíme ja na pár dni preč tak raz do mesiaca asi na 4-5 dní . Problém je v tom že často sa v práci nudím a s kolegom ktorý má o 20 rokov viac neviem o ničom rozprávať iba o práci . Je taký kus introvert a starý mládenec proste nuda. Ak sme na firme tak len sedím na firme a tvárim sa že niečo robím na pc a a pritom čítam články na nete a na fore . Teraz mám napríklad taký týždeň že sedím len na zadku . Je to rodinná firma a majitelia sú dosť namyslený ľudia ktorý v živote nerobili . Občas im tu robím aj údržbára lebo nevedia ani kladivo chytiť. Dochádzať musím asi 15 km do práce autom . Autobusom sa tu nedá dostať. Iba prestupmi . Plat je cca 650 € v čistom . Bol som na informačnom pohovore na montážnika a servis internetových satelitov a optických prípojok. Nástupný plat 600 eur po troch mesiacoch 650 po 9 mesiacoch 750€. Plus slúbil každý rok zvýšenie o nejakú čiastku . Čo neviem či je pravda. Ide oto že sa neviem rozhodnúť či meniť prácu alebo nie . Dochádzať by sa dalo aj autobusom takže by som nemusel jazdiť autom . Prac čas rovnaký s tým že by neboli týždnovky. Tento zamestnávatel do mňa už nejké peniaze investoval a na montážach somnou ráta takže výpoveď by pre neho bola asi šok . Už som vymenil asi 4 práce v tejto som rok . Predtým som robil bytové rozvody a jednoducho som nastúpil do práce v ktorej s nudím a vela času som bez náplne práce. Mám si to vážiť alebo ísť do práce kde budem pracovať 8 hodín aj po strechách s tým že nebudem pozerať na hodinky a na znudeného kolegu ktorému mamka robí desiatu .Mám 24. a som nerozhodný čo sa práce týka. Respektíve stále s hľadám a zo žiadnou prácou niesom po roku spokojný - Vždy som si myslel že chcem prácu kde nebudem robiť nič no teraz ked ju mám tak chcem zas robiť . Máte nejakú radu alebo tip ?

Aikido

Ak chces viac reakcii, presun temu do hlavneho fora, lebo do tejto kategorie nikto nechodi.. len rataj s blbymi komentarmi typu "co by si chcel, sedis na zadku a este ti aj platia". toz zavist je taky slovensky narodny sport.

aluha183

Huawei10
Ďakujem za dlhšiu odpoveď a názor. Takže len krátko k tomu . Ja som tiež makal manuálne . Robil som elektrikára robil som aj verejné osvetlenia a často krát kormpáč v ruke . Elektrika mi vyhovovala len plat bol nestabilný lebo som niekedy odrobil 3 hodiny denne niekedy 10 . Proste na živnosť sa to neoplatilo . Tak som odišiel do tejto práce . Kde mám stabilný príjem 600€ mesačne občas čosi viac . Ale ide oto že sa tu cítim jak piate koleso na voze. Robím iba ked sa ide niekde na montáž a ked sme na firme kolega si rieši svoje telefonáty a papierovčky. On ma do toho zasvetiť ani nechce možno má pocit že je to jeho práca a že to má robiť iba on . Čo sa týka práce na montážach tak mi poveysvetloval s tým nie je problém . Lenže cítim sa proste nevyužitý v tej práci a ked tu presedím dakedy celý deň a odídem domov s tým že ostaný niečo robia pripadám si jak somár . Opisoval si tu minimálne mzdy a podbobne . Závisi to aj od druhu práce a odbornosti . Aj ja som brigádoval v kauflande aj za pásom ale viem že by som sa tam nikdy nevrátil . Prácu pod 600 eur som nemal od školy . Proste som sa ani nedostavil na pohovor ak to bolo menej . V elektrotechnickom odbore nie je problém dosiahnuť tuto finančnú hranicu . Práveže 600 eur je minimal . Jasné že sa bojím že prídem do horšieho . Ale mám sa zmieriť s tým že idem do práce s tým že sa tam budem nudiť . Youtuberina ani programovanie ma neláka . Knihy čítam ked tak len odborné . Tento príspveok taktiež píšem v práci . Kolega má dovlenku 4 dni a ja nemám proste čo robiť .Včera som šiel radšej z údržbarom meniť kolesá na autách a prišlo mi to zmysluplnejšie jak tma sedieť . Proste chcem robotu ktorá by ma aspon trochu bavila a napĺňala a nečakal na fajront odkedy vojdem ráno do práce . Ved to je na mozog už . Problém je v tom že zamestnávatel do mna za ten rok investoval nejaké prachy urobil mi papiere práce na výšky , zvýšil paragaf tak v tomto sa cítim trošku viazaný že sa nanho len tak vykašlem . Lenže zas ked si to budem nahovárať takto tak tu skončím do dôchodku . Včera mi napísal ten pán z pohovoru po mesiaci asi čo som si myslel že už majú niekoho iného . Že keď mám záujem že by ma zobrali a že by aj počkali výpovedne obdobie. Že sa vieme ešte dohodnuť na vyššom nástupnom plate a plus príplatky v prípade občasných výjazdov Ďalej. Ide o montáž Stalietov a koax pre slovanet. Musím si asi na papier spísať všetky plusy a mínusy . Inak to nevidím .

Huawei10

No, neviem, čo je to vlastne za otázku, ale tu sa dávajú skôr objektívne pýtanie sa a nie tak subjektívne, že práve len mne osobne sa niečo tam a tam nepáči atď. Vek ? Máš 24, ja zase 23, no a ? V tomto veku je ešte človek dosť rozlietaný, nápaditý, podnikavý, má dosť nápadov. Že problém je ten, že sa nudíš v práci ? Si zober napr. moja matka, má 54, už pekných 13 rokov pracuje v Kauflande ako skladník, teda robila aj na pokladni, teraz posledné roky dokladá po predajni tovar, tak skladník som to nazval, iný názov sa to nehodí. Keď nastupovala v roku 2005, nástupný mala asi cez 200,- € v čistom na vtedajšie pomery a to prosím pekne nemecký zamestnávateľ - medzinárodná firma, slovenská, ak podniká len v rámci jedného mesta, že len ľudia v meste chodia robiť firme zákazky, firma nemá tržby, odkiaľ by Ti dávali nástupný cez 600,- € v čistom ? To by musela byť len dobrá vôľa zamestnávateľa, aby si odtiaľ neodišiel, lebo doba oproti nedávnej minulosti dosť uponáhľaná, dnes sa každý len na peniaze pozerá a namiesto kvality dnes každého zaujíma len kvantita, teda peniaze a nie ako poctivo je vykonaná práca od firmy, ktorú som si práve objednal. Proste akýsi konkurenčný boj o zamestnanca, lebo tých je zohnať fakt dnes málo. Pričom matka má možno po 13 rokoch 700,- € čistého, i keď tomu moc neverím, skôr by som povedal v hrubom vzhľadom na to, že z mesiaca na mesiac sa len neustále sťažuje, že dajako málo peňazí mám atď. Ale to je teraz jedno, koľko práve presne má, proste ide len o to, že ona za tie peniaze robí "od rána do večera" ako obrazné pomenovanie, žiadne také ako Ty, že do roboty priamo autom a že z času na čas sa sem tam aj nudím. Áno ? Ona má do roboty síce len 2-3 km, ale aj to o 5:15 hod. ráno pešo či sú mrazy alebo prší, sneží, o 5:30 hod. už musia štikať lístky, teda ako elektronické potvrdenie dochádzky na zmenu, či už ranná alebo poobedná. A to predajňa otvorená až od 7:00 hod. A že nuda ? Ani náhodou, za 13 rokov nebola šanca na to, behať zo skladu po predajni a to ešte aj priamo medzi ľuďmi za plnej prevádzky, kontroly. Sem tam nočná. Z roboty s nákupom s plnými taškami pešo, takže na zmenu, so zmeny naspäť domov vždy len pešo, robiť aj cez sviatky či víkendy, teraz už cez sviatky ani tak nie vďaka novele zákona, že obchody máme zatvorené, ale vtedy to bola realita, ale víkendy jej stále ostávajú. Či čo, chceš azda robiť vo výrobe za pásom na zmeny aj s nočnými za menej ako máš teraz ? Sem tam aj tie soboty, ak firma práve má zákazky ! Minimálka je práve 375,- € v čistom ? Necelá polovica z tvojho ! A že tebe vadí len to, že viac krát nuda ? Oddychovať v robote za 650,- € ? Choď sa spýtať viacerých, aj za minimálku musia muklovať od nevidím, do nevidím, nezastavia sa ani na minútu, že ? KIA ŽILINA, tie tlaky za pásom, ani na záchod ich nepustia, no, to by ti fakt závideli ! A to počas nudy máš ešte aj počítač k dispozícií, youtubery nechodia vôbec do roboty a pozri jak sa majú, tak niečo vymysli a počas nudy si niečo privyrob aj inými zdrojmi a budeš mať tak akurát celkový príjem z viacerých zamestnaní, nepýtaj zbytočne zamestnávateľa, ak máš aj iné možnosti, veď je iná doba, tak aký problém ? Takže nerobíš skoro nič a cez 600,- €/mesiac ? No, ktovie, či si práve na západnom Slovensku, že sa tak sťažuješ, ale na východ by to bolo OK ! Keď Ťa to fakt nebaví, tak daj výpoveď, j už zarábaj z domu po internete, že sa Ti to vidí lepšie, zarobiť síce menej, ale zase priamo z domu, nechoď do ďalšieho zamestnania, lebo budeš ešte viac nespokojný a zbytočne zdržuješ ostatných, strápňuješ samého seba, a keď ani to nie, tak choď už rovno do Viedne inštalatéra robiť týždňovky, alebo mesiac tam a 2 týždne doma a to máš tak za tisícku, možno aj viac. Takže z tých 3 možností, buď si budeš vážiť čo máš, aby si nemusel robiť už len vo výrobe v horších podmienkach, alebo rob niečo iné, s tým, že otravovať ostatných zbytočne nebudeš alebo choď do zahraničia, ak už vážne nevieš, čo zo sebou od radosti ! ! A čo s pomermi zamestnávateľa a teba ako zamestnanca ? Ja som začal v 20-tich asi pol roka po maturite, ale to tiež len ako výučný list externe a bolo potrebné odrobiť prax za automechanika, tak nejako sa usmialo šťastie, síce mal som tiež asi 2 km do práce každodenne pešo a 2 km zas naspäť, ale robil som v autorizáku v KII. A výsledok ? Podľa odrobených hodín som tam musel byť až pol roka (6 mesiacov) a to prosím pekne úplne zadarmo, kefovať autá, teda umývať hlava nehlava, 30-40 kg jedno koleso a to najmä november-december prezúvať asi 10-15 áut denne, december-január bežne v mrazoch autá umývať, asi po 2 týždňoch som chytil chrípku, ako by nie, veď to nie je vo výrobe, že v teple nonstop zavretý, to je práca vonku, keď Ti pri umývaní v mínusových teplotách začne voda mrznúť po nose, len si skús, sranda to veru, že nie je. A to takému len 20 ročnému chlapcovi, čo by mohol kľudne pariť zadky na VŠ, ale za to s neistotou, či o pár mesiacov nebude zas vonku. Marec-Apríl prezúvačky rovnako 15 áut denne, december-marec zimné obdobie, takže prehliadky, t. j. menenie olejov, autá nakladať na zdviháky, zohýňať sa, stresy, kríže po čase bolia, i keď si zvykneš, každý deň do roboty na pešo. A to nadpolovičná väčšina tvorila SUV, veď Sportage za posledné roky najpredávanejšie auto od KIA Žilina, takže zablatené podvozky, brzdy meniť, spojky, 200 kilové prevodovky dole. A to nehovoriac o vzťahoch s kolegami na pracovisku, jeden tam do mňa si prvé 2-3 mesiace nerdil jak taký kôň, stále mal na mňa nervy, veď s mechanikmi to ináč ani nejde, druhý to bol skôr taký vedúci, že len autá na dielňu pristavoval, ale tiež si robil srandu. No, úplne po pravde, ani len trochu to nebolo ľahké obdobie tých 6 mesiacov, zodratý jak kôň po veľkej pardubickej, ale schudol som pekných 10 kg dole za to obdobie, zo 70 na 60 kg a to meriam asi presných 178 cm, bicepsy jak s posilky, takže na kondičku a športovú postavu sa to zas vyplatilo, ale po tomto období som zas prešiel na iné veci, takže manuálne som nerobil, čiže by neverili, jak som po 2 rokoch zmäkol, momentálne už kondička žiadna, ale zas inteligencia už s IQ nad 100, zmena je zas niekde inde. A to ma prosím pekne po 6 mesiacoch roboty zadarmo ešte aj pýtali, či im za 280,- € čistého neodrobím celý júl, teda polku letných prázdnin, lebo jeden z mechanikov si potrebuje dať dovolenku mesiac a nemal ho práve kto zastúpiť, čo som neprijal, ale mohol som. To keby som robil jak môj teraz už 62 ročný známy, asi 30-40 rokov robil mechanika na MHD, ale za to celé roky maximálne do 450,- €, no horšie by to už ani nemohlo byť. Takže si myslím, že to máš vážne ešte dobre, inde by si mal už len horšie, ak sa Ti nepáči, tak choď do Viedne robiť podobnú robotu, ale za viac a kto vie, koľko sa nadrieš tam . . . ? !

mate59

Máš prácu,v ktorej si vlastne spokojný až na nudu a kolegu.Možno raz odíde a dostaneš ešte horšieho.Vlastne sa v práci vôbec nepretrhneš,za čo by dali iní neviem čo,lebo na inom pracovisku by si za výplatu vyššiu o nejaké euro makal ako fretka.Si tam len rok,skús vydržať.Ak sa ti zdá málo peňazí, povedz šéfovi, že už tam pracuješ roka si zaučený,aby niečo pridal na plate alebo iný benefit.Ak si ťa váži a si pre neho prínosom, vyhovie ti.Až budeš v novom zamestnaní zmŕzať dakde na streche vo vetre a nečase budeš len spomínať na dobré bydlo.Ja by som asi nemenil.Majitelia sú už takí,oni manuálne nepracujú,ale zasa zháňajú prácu,materiál,starajú sa o firmu.Svoje pokušenie zváž,aby ťa potom nemrzelo.