Darcovstvo krvi

majka s

dnes knaz na omsi u nas hovoril, ze nasa nemocnica v Presove trpi nedostatkom krvi. tak vyzyval vsetkych ludi, ze ktori chcu a mozu, nech daruju krv. ja by som chcela, ale neviem ci mozem. mam totiz neurologicku chorobu - myopatiu (ochorenie svalov) a chronicku astmu + ochorenie stitnej zlazy. takze ja asi nebudem moct. ale chcela by som. tiez si myslim ako panca, ze darovanie krvi je nieco uzasne. nikdy nevieme, kedy tu krv budeme potrebovat my.

panča

ahoj, darovat krv je to najuzasnejsie, co mozes urobit pre niekoho uplne neznameho. Nehrozia ti ziadne zdravotne rizika , dokonca sa budes citit fajn

www,darujkrv.sk

Drzim paste, aby si zotrval

kikka

Ahoj nerozhodna.No v prvom rade sa musis rozhodnut len ty sama ci chces alebo nie darovat.Ja osobne chodim darovat pravidelne,bola som uz 10krat a mam dobre skusenosti.Este nikdy mi nebolo zle ani som nemala ziadne tazkosti ale to je samozrejme individualne.A aspon viem ze som zdrava:-)Tak podmienky su hlavne aby si mala 18 rokov a viac a minimalne 50kg.ostatne uz budu zistovat ak sa tam dostavis a budes vyplnat dotaznik.Tak drzim palce nech sa rozhodnes akokolvek:-))