Preco niektori rodicia nedaju detom dychat a nicia im zivot?

Príspevok v téme: Preco niektori rodicia nedaju detom dychat a nicia im zivot?
parenting

V poslednej dobe si vsimam, ze vela ludom sa rozpadaju vztahy kvoli rodicom z jednej, alebo druhej strany. Rodicia vychovaju dieta, ale cakaju od neho, ze bud nech zostane byvat doma pri nich a tam dotiahne partnera/partnerku, alebo ked sa osamostatni tak stale tlacia na dieta, aby chodilo domov pomahat, vymyslaju si veci, aby dieta citovo vydierali. Hovorim o ludoch, ktori ani nie su na dochodku, ani nie su chori a odkazani na pomoc deti, ba dokonca su spolu a ziju obaja. Kde je problem? Preco rodicia nicia zivot svojim detom takym sposobom? Poznam minimalne tri pary, kde sa to dohnalo az k rozvodu. To si tie deti robili na to, aby im skakali okolo zadku cely zivot?

baddaughter

Rodičia sú logicky (poväčšine) naviazaní na svoje deti. Boja sa o nich, chcú s nimi byť stále v kontakte, chcú o nich vedieť všetko. Ak im dieťa niečo odmietne, začne citové vydieranie. Netreba sa dať, naučiť sa povedať rodičom nie, a nerobiť si výčitky ak ťa začnú citovo vydierať. Otvorene im povedať, že ich máš rád, ale že máš už svoj život. Porozprávať sa s nimi, buď to pochopia a zmierila sa s tým alebo nie. U mňa to zafungovalo a teraz mám s rodičmi pekný vzťah. Ako sa vraví, nememu dieťaťu ani vlastná mater nerozumie :)

WhatIsTrueE

A preco tie deti nepodavaju v skole take vykony, ake by mali? Preco maju zle znamky? Aj moje dieta nema dobre znamky, ale ma dokonca vyssi intelekt ako ja, tak mi vzdy dobre poradi. Uz od narodenia som chcel byt ako moj syn, to je tiez pravda, ale zial nevyslo to. Nizke IQ, menej je viac, ide sa dalej, vi.ka do case nalej, zijem v dedinku malej a tak dalej. Neviem com som se este neobracil?! Halo? Tam si divocina?

Prisni

Aj moji rodicia su dost prisni. Mama po mne velakrat riadne nakricala dokonca aj ked som bola dieta a neuvedomovala som si co zle som spravila. Vyrastol zo mna nesebavedomy clovek ktory zo strany matky nikdy nebol v nicom podporeny. Mam uz 19 a stale nemozem mat chalana a chodit von cez tyzden, len vikendy. Som uz posledny rok na strednej tak to vydrzim, potom internat a tak :) frajera mam ale tajne a je to dost obtiazne :D uz som tu aj temu kedysi pisala ale neviem ako sa vola a aky som tu mala nick.

Tomas12345

V Turecku aspon co som pozeral zo seriálov, to u bohatých rodinách ktoré majú velke domy i takto funguje, že pokial sa napríklad syn ožení, tak ženích spolu s nevestou sa presťahuju do ženichovho pôvodného domu a žiju spolu s jeho rodicmi.

Pokial si rodicia prajú aby s nimi ich syn býval i po tom ako sa ožení, pokiaľ mu zabezpečia vhodne podmienky v ktorych môže bývať syn s rodičmi i s jeho nevestou, pokiaľ sú rodičia nekonfliktní, nevidím na tom nič zlého a nevidím dôvod prečo by mal syn odmietnut ziadost svojich rodicov. Sú to jeho rodicia ktorí ho vychovali a postarali sa o neho, preto by si rodicia zaslužili to, aby aj syn na oplátku urobil nejaky dobry skutok svojim rodicom.

Anyone

Mna by zaujimalo na kieho Boha sa davaju do vztahov s normalnymi samostatnymi ludmi s normalnou rodinou psychopati, ktori ich nicia? Ked maju chore vztahy medzi sebou na kiu Mariu zatahuju do toho cloveka, ktory je vyrovnany a pochadza z normalnych zdravych pomerov? Preco si nehladaju seberovnych? Lebo by ich doma zabili, ze sa nevenuju iba jednej rodinke, ale treba robit aj inde, u inych psychopatov? Co za posahane zivoty?

syn22

tiez suhlasim s energit. akoze kvoli comu ostavat v takom vztahu? vztah ma cloveku davat a nie brat. a taky rodic nie je pre mna rodicom, ale psychopatom. a nech pre mna za mna aj spacha samovrazdu. preco ti na rodicovi zalezi, ked rodicovi nezalezi na tebe? liecia si komplexy. ked mali urobit dolezite rozhodnutia vo svojich zivotoch, tak ich neurobili a budu sa vyvrsovat na tebe. tebe davat za vinu spackany zivot. otocim sa vo dverach a dovi, dopo. pochovajte sa navzajom sami.

Sejehej

Súhlasím z energit!
Dnes je doba ked napr.pestovat sa neoplatí nič.ked si niekto nasadí krumple a, burgyňu tak nech si to obrába .

energit

otočiť sa na opätku a odísť, a predtym povedať dotyčnemu: nech sa da liečiť na pschiatrii ... su to len "silne" reči,.. pochybujem ze by sa zabili... neurobia nič, ostanu v šoku z toho ze to decko sa nepos*e*r*i*n*kalo...

parenting

A co skusaju? Citovo a psychicky vydierat? Co ma to ´decko´ spravit ked podaktori sa aj samovrazdou vyhrazaju?