Divný priateľ

Príspevok v téme: Divný priateľ
Kaja_555

Dobrý den . Ani neviem či by Ste mi mohli nejako poradit alebo čo asi by som sa chcela len vyrozprávať . Mám problém so svojim priatelom neviem či náš vzťah má nejaký význam dalej . Chodíme spolu už vyše roka a čím dalej tým sa správa horšie a horšie ku mne . Proste zjednodušene napíšem ze všetko ale úplne všetko mu vadí . Ked chcem niekam ísť on mi to síce nezakáže ale doslova mu to vadi a vyvolá hádku. Ked sa s niekym rozpravam dlhsie ako pár sekund (napr.ked niekoho náhodou stretnem) tak už mi vyhadzuje na oči že sa vykeciavam stále. Alebo nemožem chodit vonku nemožem chodit za sestrami .Nieže by mi to zakázal doslovne on mi to nezakáže ale blbo to zakaždým okomentuje a vyvoláa hádku z toho a potom to otočí na mna že za tu hádku možem ja ... Unavuje ma tento vzťah a už som sa pokúšala s ním aj rozísť ale z jeho strany ho ani nehlo... Proste som ho vyhodila z mojho bytu a on neodisiel iba sa tváril že sa nic nestalo a začal byt milí na chvilku. A tak som to nechala tak lebo som nevela čo robiť v tej chvili . No lenže to je ako začarovaný kruh .Stále dookola sa hádame a to len koli tomu ked niekam chcem íst alebo dačo vybaviť,on mi povie že či si to neviem vybaviť ked on je v robote ,lenže najlepšie na tom je to že mi aj rovnako pracujeme máme rovnaký turnus čiže máme vždy rovnako voľno...Proste všetko musí byť len podla neho a ako náhle chcem dačo ja tak sa urazí a vyvolá hádku . Je to strašne divná povaha a neviem ako na neho ako reagovať čo urobiť ale aj ked v hĺbke duši cítim že on sa nikdy nezmení a bude stále takýto proste . Zažili Ste niekto prosím Vás dačo podobné ? ako Ste to riešili vy ? Myslíte že by som sa s ním teda mala rozísť??? Dakujem za rady ... (mimochodom este dodám ze ja mam 28 a priatel 25 rokov)

Kaja_555

áno úplne presne si to opísala . Nedá sa s ním ani pohádať lebo on stále hovorí si svoje nechce počuť moj názor a ešte popiera veci alebo slová ktoré urobil . Napr. raz sa zahnal po mne ale neudrel ma nič mi neurobil len sa v nervoch zahnal a ja som mu to potom vykričala o den na to že čo to malo znamenať a že či je chorý na hlavu a on to normálne poprel že čo si vymýšlam nic take sa nestalo a že ja som chorá na hlavu . Od tejto situácie čo sa stala mam z neho divný pocit . a presne na začiatku vzťahu už bol taký že čo najrýchlejšie sa chcel akoby nasťahovať ku mne a chcel byt stale len so mnou a je to tak až do teraz . Samozrejme som sa s ním chcela rozísť už vtedy ked toto urobil ale on nie a nie odisť a začal byť milý na pár dni . Proste vie ako na mna a ja som zbabelec ...

Sejla

dievca, utekaj od neho co najrychlejsie. Ma jasne crty skryteho narcisistu/psychopata! Nebol nahodou velmi rychlo investovany do vasho vztahu? Prve mesiace posobil ako idealny muz, ako sen kazdej zeny? Rozpraval ti aj smutne pribehy o jeho detstve/minulosti? Chcel s tebou travit vsetok cas a postupne ta zacal nenapadne izolovat od priatelov, rodiny? Snazi sa vas rozdelit? Nevyjadruje sa skaredo o tvojich najblizsich? Je to ten typ, ktory je nespokojny, keby si sa aj roztrhala? Ked sa hadate, nepripada ti to akoby si si trieskala hlavu o stenu? Nepusti ta k slovu, prerusuje ta, popiera veci, ktore povedal, ktore sa zjavne stali, obvinuje ta z jeho problemov, obvinuje ta z veci, ktore robi on sam? Dava ti pocit, ze potrebujes jeho povolenie na kazde svoje rozhodnutie? Podraza tvoje sebavedomie subtilnymi sposobmi? Nemas pocit, ze ignoruje tvoje city, nechce ti nahodou diktovat aj ako by si sa mala citit?
Seriozne, pytam sa ta, ci si uz zazila situaciu, ked si sa na neho mohla spolahnut?
Nechcem hned sudit, ze je to psychopat... ale davaj si pozor. Je mozne, ze este nevytiahol vsetky svoje zbrane, je mozne ze zacne (ak uz nahodou za tvojim chrbtom davno nezacal) nicit tvoju reputaciu, zacne o tebe rozpravat klamstva vasim znamim, pravdepodobne sa mu podari otocit nejakych ludi proti tebe, nikto ti nebude verit! Ver mi, este ti dokaze spravit zo zivota peklo ake si nedokazes ani predstavit. Jedna znama prisla o svoju pracu, lebo jej priatel poslal fotky, kde je naha, jej zamestnavatelovi. Ja som si tiez zazila takeho priatela. Mnoho ludi po v takomto vztahu s narcistom skoncia s PTSD, ci uzkostami u psychiatra, casto krat im trva roky ziskat spat sebavedomie, priatelov, rodinu a stabilnu financnu situaciu.
Zacni rozumiet tomu, co je to za cloveka. Vygoogli si clanky o narcisistoch, ak vies po anglicky, najdi si 'narcissistic abuse' alebo 'covert narcissist' a zacni rozmyslat ako sa z toho vztahu co najbezpecnejsie vyzujes. Zbav sa ho!

Kaja_555

Ano presne si to opísala že sa tak cítim akoby ma citovo vydieral . a To je tom najhoršie že on velmi klame svojím zovnajškom . On je pekný charizmatický a vie byť velmi pozorný a galantný proste vie komunikovať s ostatnými čiže nikto mi poriadne neverí že takýto je . Aj mna dokázal takto oblbnút a zo začiatku sa javil byt úplne ale úplne super až ked sme začali spolu bývať tak začal byť takýto ,čomu som nechápala že ako sa mohol takto zmeniť . No a to už viac krát som sa s ním pokúšala rozísť lenže on sa bud rozplakal ked už už mal byt na odchode alebo proste si pokojne sadol že sa porozprávame a povyťahoval také veci že ma dokázal vždy pekne presvedčiť aby som s ním zostala a vždy sa vlastne pár dni správal normálne až kým som napríklad ja nepovedala že niekam chcem ísť alebo si odbehnút na kávu s kamoškou ale už bola hádka na svete... Nechápem samú seba lebo vždy som bola sebavedomá a nikdy pred tým by som si nenechala od chlapa aby mi skákal po hlave ale teraz som nejako stratila svoje sebavedomie a neviem sa pohnút dalej akosi :(

Sejla

to sa vola emocionalne tyranie a nikto by nemal taketo spravanie v ziadnom vztahu tolerovat. A tusis spravne, ze sa to nezlepsi, naopak, pravdepodobne sa to bude zhorsovat. Userti si kopu bolesti a manipulacie, kym si este sama sebou. Takyto ludia vedia sposobit druhym velke nasledky na psychike. Uvedom si, ze tento ta nemiluje a nikdy nebude. Je to emocionalny vampir, ktory ta chce kontrolovat a mat z teba vyhody. Asi bude tazke sa ho zbavit, ak nebude chciet odist z tvojho domu, zbal mu veci ked bude prec, vyhod pred dom a vymen zamok na dverach. Bud razna, pri pokusoch vlamania, ci fyzickom utoceni vojal policajtov. A len s nim preboha neostavaj v priatelstve, blokni jeho kontakty vsade