menší problém a ako prebieha vyšetrenie/liečba

Príspevok v téme: menší problém a ako prebieha vyšetrenie/liečba
Kika082

Dobrý deň, som mladá žena a posledný cca týždeň ma trápi svrbenie a hustý biely výtok. Čítala som, že by mohlo ísť o kvasinky podľa týchto príznakov a vraj to môžu spôsobovať antibiotiká (nedávno som musela dobrať 2 balenia) a stres, čo by sedelo. Máte s tým niektorá skúsenosť? Ak áno, boli ste s tým u gynekológa? Ja som uňho bola zatiaľ len raz a trochu (dosť :D) sa aj hanbím. Robil vám aj nejaké vyšetrenie alebo vám rovno napísal nejaké lieky alebo tak? Vopred veľmi pekne ďakujem za prípadné odpovede.

jatakto

ci s tym ku gynekologovi? sprosta otazka... samozrejme...
ano z ATB... a to je dovod prečo ich odmietam... aj dnes som bola u obvodaka, som chora ako pes, volnopredajne lieky mi nezaberaju- chripka, uz tyzden, napisal mi sirup na kasel, lieky od bolesti a ATB, v lekarni som povedala ze atb nechcem...!

Apokryft

Áno po antib.je to bežné .Moje baby si v lekárni kúpia .....vkladá sa to do pošvy spýtaj sa v lekárni je to volne dostupne

Monika1984

tobie1/ velmi zly postup gynekologa. Vela x je mykoza zmiesana s nejakou bakteriou a to bez kultivacie nezisti, taktiez treba pre partnera ak ma. Vzdy preliecit sucastne. Ano Canesten si moze kupit bez predpisu to je pravda...

tobie1

Manzelka mala rovnaky problem a jej lekar ju napr pri tom zospodu nevysetroval vobec a len jej predpisal vaginalne tablety. Tie su dostupne aj bez predpisu (Canesten tablety). Avsak pokial mas problemy, tak bude urcite vhodnejsie lekara navstivit. Ide o tvoje zdravie a nemas sa preco hanbit.

akinom007

Pravdepodobne ti predpise cipky na vkladanie a mast zvonka, pripadne uzit jednorazovu tabletku, ak mas partnera Urcite ziadaj nieco aj pre neho lebo je 100% jasne ak ste mali styk co i len raz tak to ma na 100% aj on.

akinom007

Pochopitelne ze doktor ta vysetri bezne rukou + by ti mal urobit kultivaciu-vyter. Po antibiotikach sa to stava. Je to neziaduci ucinok