Som obézna

0v4cka

hlavne ziadnu prisnu dietu u maleho decka a uz vobec nie u tehotnej zeny. ono staci dobry marketing. napr ziadne sladkosti na ociach atd. a hlavne byt pozitivnym prikladom to zabera ovela viac ako prednasky.

ono nedat decku sladkosti je velmi lahke, otazne je co sa stane ked uz bude rozhodovat samo za seba a zrazu sa mu dostanu do ruky.

Pag

Ono, za veľa môže genetika, keď sa niekto narodí ako mravec, tak sa z neho nestane slon. Tá obezita je však rizikový faktor pre ďalšie choroby, čiže prísna diéta. Ja ju už budem mať do konca svojho života. Aj keď váha asi nepôjde nadol, ale aspoň sa mi neupchajú hadičky:-) Nielen z chleba je človek živý.

Bubliii

Suhlasim s Oveckom. Aj najnovsie poznatky hovoria, ze velmi velky vplyv ma prostredie. Jednoducho, aj ked je clovek taky typ, ze sa mu vsetko ulozi do zasoby, pokial budu okolo neho ludia sportovat a zdravo jest, nemusi sa to na nom vobec prejavit. Uplne inak to vyzera v rodinach, kde je jedla prebytok a pohybu malo.
Pocas tehotenstva jedz vsetko s mierou, pridaj vitaminy a drobcovi budte uz od mala prikladom.

0v4cka

nejake studie boli ze ked matka malo je tak dieta bude skor obezne, takisto je aj cisarsky rez rizikovy faktor. samozrejme najdolezitejsia je strava. ono decko moze kludne aj sladkosti ale s mierou. hlavne prvych par rokov vahu vobec neries. to ze je rocne decko tlste je uplne normalne a bezne z toho vyrastie.