Čo vám pomohlo?

Príspevok v téme: Čo vám pomohlo?
mooni

Ahojte všetky, no najmä tie, ktorým sa podarilo nad anorexiou vyhrať! Čo bolo to, čo vám reálne pomohlo navždy vystúpiť z tohto bludného kruhu? Ja mám anorexiu už niekoľko rokov, podstúpila som všeličo (hospitalizácie, psychiatri, psychoterapie, lieky, nutričná terapia...), no môj stav sa iba zhoršuje. Cítim, že už je to fakt zlé (po psychickej aj fyzickej stránke), ale napriek tomu ma stále prenasledujú tie isté a vlastne stále horšie myšlienky, výčitky, musím sa čo najviac obmedzovať a nedarí sa mi to prekonať. Som otvorená aj alternatívnym veciam, ak je tam reálna šanca na pomoc (napr. čítala som čosi o hypnoterapii, akupunktúre atď. pri tejto diagnóze), takže môžete napísať aj skúsenosti z tejto oblasti. Skúsenosť s čímkoľvek pomôže, lebo takto sa "žiť" proste nedá. Viem, že pravdepodobne vnútorná motivácia je to najdôležitejšie, ale sami asi viete, že aj s ňou je to enormne ťažké.

Elaa

baby som na tom pdobne, pol života s tym bojujem, stale to však mam v tej sprostej hlave ako aj depresiu,,ked to mame dlhe roky a od destva asi už ani nevieme, ake to je byť iny, byť uplne o.k, len s tym vieme žiť a dávať si bacha, nech nie sme total na dne

theshag

ahoj mooni, ja trpím PPP už presne 20 rokov, od svojich 16 r., a stále som nad ňou nevyhrala, už to nie je také že by som celé týždne hladovala ako v puberte, ale našla som si takú "svoju" stravu, extrémne zdravú a to jedávam...to znamená jogurty len biele, cottage cheese, biele acidká, pečivo len grahamové, ovocie s mierou, zeleninu všetku, odtučnené tvarohy, vajíčka len občas, mäso vôbec, od 18 r. som prísna vegetariánka, všetky semienka - chia, ľanové, tekvicové, slnečnicové...atď....radšej jem len toto, lebo keby som si dala čo i len sústo "nezdravého" jedla, ihneď sa toho prejem a idem na WC vracať...lebo ja som potom neskôr skĺzla z anorexie do bulímie a tak sa mi to striedalo...okrem iného som užívala preháňadlá, lieky na chudnutie aj také zakázané načierno z internetu kúpené, doma som si robila prečisťovacie klystíry ...takže som si našla svoju cestu cez "zdravú" stravu...lepšie ako stále vracať...no vôbec sa nedá povedať, že som z toho vonku, lebo jedlo a myšlienky naň mi ešte stále zaberajú 100% denného času...:-(