Čistenie auta

Príspevok v téme: Čistenie auta
marek_88

Ahojte, viem, že to sem nepatrí, ale prosím Vás, poraďte a nechajte si pre seba názory typu, píš to niekde inde a podobne.
Pred mesiacom som si kúpil ojazdené auto, ktoré je z vnútra až príliš znečistené, prístrojovú dosku nieje problém vyčistiť, tak isto ani vytepovať sedadlá, keďže mám požičaný tepovac, ale problém je vyčistiť koľajnice predných sedadiel. Je tam veľa nečistôt. Máte nejaké typy, ako to urobiť? Ďakujem.

zavinacicek

Neviem ako auto, no ja tiež musím čistiť svoje vozidlo, ktorým je bicykel. Mám ho už 13 rokov. Čistím ho len handričkou, namočenou vo vode s jarou, prípadne iným čistiacim prostriedkom. Keď skončím, povrch bicykla pretriem ďalšou, tentokrát suchou handričkou, aby kovové časti bicykla nepodľahli korózií.

Karol2

Auto ti má v prvom rade slúžiť a nie aby si sa o neho len staral. Maslo na trochu špiny. Povysávať a je to...

marek_88

Dakujem za rady. Našťastie auto nie je po fajčiarovi. Kúpim asi tie napustené utierky na textil. Len nemôžem moc šúchať po tom, lebo sa to zoderie hneď. Nechápem, ako môže mať niekto tak špinavý interiér. A keby si videl ten zodratý volant a radiacu paku. Kúpil som poťah na volant a páku vymenil. Našťastie motoricky je fakt v top stave a aj karoséria, jediné ten interiér nie.

GOING

JAROVOU VODOU A HANDROU, ALE MOC HO NEVLHČI
ALEBO NAPUSTENÝMI UTIRKAMI NA TEXTIL, ARMORAL A POD..
.
Ak je auto po fajčiarovi bude to horšie.

marek_88

Ďakujem :-)
orol1 - ja na prístrojovú používam obyčajný sprej určený na to a jemnú vlakninovu handru (napr. staré tielko). Nikdy som nič viac nepotreboval.
A ako mám vyčistiť strop? Aj ten je celý špinavý.

GOING

Teraz som si spomenul.
Koľajnice sedadiel od zaschnutého tuhého maziva očisti mosaznou kefou. A ak je mazivo anorganické zbytok skús vyčisti technickým benzínom ak organické tetrachlóretánom/ perchlóretylénom.

Potom ich namaž vazelínou/tuhým mazivom.

orol1

mne by si mohol poradit aj ako vycistit pristrojovu dosku, mne to nejako nejde, dik
a kolajnicky neviem, asi si kup take kefy ako na pohare, videla som super ciernu v kauflande a s tym to skus