Narodilo sa vám prvé dieťa predčasne? Pri druhom to zrejme nebude iné

Táto diskusia patrí k článku: Narodilo sa vám prvé dieťa predčasne? Pri druhom to zrejme nebude iné
Narodilo sa vám prvé dieťa predčasne? Pri druhom to zrejme nebude iné

Predčasne sa podľa štatistík narodí každé desiate dieťa, čo rozhodne nie je potešujúce číslo. Je to totiž najčastejšou príčinou úmrtia dojčiat a hlavným dôvodom ich celoživotných neurologických problémov, ako sú mozgová obrna, vývojové oneskorenia, straty zraku či sluchu.

Rukola77

pred pol rokom som rodila cisarskym rezom a bolest neskutočna. Aj s analgetikami to velmi bolelo a nedokažem si predstavit byt bez nich

Jennny

prve som tyžden prenašala, druhe v termine -teda den po termine, ale oba cisarom a booolest veliká. Bez analgetik by som to nezvladla

Pirilita

viete mi niekto poradit analgetika vhodne po cisarskom reze ? Idealne take, ktore neuškodia babatku a nemaju negativny vplyv na tvorbu mlieka

Jennny

teraz nedavno som čitala članok o pani, ktore porodila trojičky cisarskym rezom a pri porode použila pumpičku Xantis. SKušal ju niekto aj po inych operaciach?

Mixita

neviem, mam dve deti narodene v termine, ale zase obe cisarskym rezom a bolest brutalna. Po cisarskom reze spravit tri kroky z postele k postielke pre mna bolo velmi naročne. Teraz sa to rieši roznymi analgetikami a ženy bolest takmer necitia a plne sa možu venovat babatku

Preteba

Nemusí to byť pravidlom:) prvý som mala o mesiac skôr, druhý dva týždne neskôr a tretí presne na čas:) samozrejme prirodzeným spôsobom. A deti sú vďaka Bohu zdravé a už veľké:)

GOING

Ak sa dieťa neprejaví/vonkajší znak tak to v niektorých prípadoch rodič zistí až keď sa napr. začne dieťa neskoro pretáčať v postieľke resp. neskoro chodiť alebo nechodiť. A potom neskôr sa môžu objaviť aj mentálne deficity v porovnaní s rovesníkmi.

Je dôležité nepočúvať, že možno, alebo dieťa sa naštartuje samo.
Je potrebné to hneď riešiť aby sa prípadne nenabaľovali ďalšie pridružené Dn., ktoré môžu ovplyvniť následný fyzický a mentálny vývoj dieťaťa.

Príčinou uvedených stavov môže byť napr. keď dieťa po narodení 7 min. nedýcha a pod..