Nechudnem

Príspevok v téme: Nechudnem
sandra01

Ahojte, podla BMI indexu mam uz 25,6 co vychadza ako nadvaha a teda som s tym skusila nieco zacat robit, teda konkretne upravila som stravu - jem 5 krat denne, vylucila som vsetky sladkosti, sladke napoje atd a bielu muku. Na ranajky si davam bud vlocky s ovocim a orechmi alebo krajec celozrneho chleba s kvalitnou sunkou a avokadom alebo vajickom atd.. na desiatku mam bud ovocie alebo biely jogurt (normálny smotanový, nie light) alebo acidko.. obed bez prilohy, vynimocne celozrny kuskus, vacsinou vsak maso alebo ryba so zeleninou, olovrant tak ako desiata ale ovocie uz menim za zeleninu, alebo polievka bez zaprazky, vecera nieco lahke mozzarela s paradajkami a bazalkou a pod., ak viem ze pojdem spat neskoro tak si este zvyknem dat aspon zeleninu... s cvicenim to sice nejako extra neprehanam, zacala som chodit pesi ak potrebujem ist nejake 1-2 km auto nechavam doma, potom este podla jednej aplikacie 5x tyzdenne 30 minut, toto trva uz mesiac :) Nie som netrpezliva, len ma zaujima ci nerobim nieco zle, lebo zo zaciatku som dala dole 2 kg ale kedze som sa vazila strasne casto a bola som z toho na nervy vahu som odlozila do skrine a teraz som ju po 2 tyzdnoch vytiahla a mam dole iba 2,2, cize za dalsie 2 tyzdne 200g. Robim to teda spravne ? Zostava len vydrzat ?

matthiola

alebo skus sacharidove vlny. 1. den jes do 50g sacharidov..ideal nejakych 25g gramov. to vlastne mozes len trocha salatu :) za cely den..
druhy den, 50g sacharidov to mozes viac salatu a mozno male jablcko a tvaroh
treti den do 60g sacharidov, daj si kludne jeden krajec chleba a salatu kolko chces
a stvrty den 70g sacharidov si daj aj dva zemiaky na obed, salaty...rano krajec chleba. tieto dni opakuj a vaha pojde dole...
je to ale tazke. nie take jednoduche ako sa pise :)

matthiola

jes zbytocne vela a ,,blbosti,,. 5x denne ano ked si sportovec, mas rychle spalovanie...ovsene vlocky rano davas kolko gramov?
1. pravidlo ked jes tuk nejedz k tomu sacharid...ked jes cez den vela sacharidov nejedz vela tuku. ked jes vela tuku cez den, nejedz vela sacharidov. priklad: ranajky prazenica so slaninkou s rajcinami a. druhy den krajec chleba so sunkou a mozzarelou bez masla. neprehana sa ani s bielkovinami...obed: kuracie stehno ladovy salat paradajky. alebo zemiak s grilovanymi sampionami...vecera hrst orechov, nizkotucny jogurt. alebo mozzarela. alebo dve naberacky polievky...alebo dve jablka nic sa ti nestane..5x denne jest netreba. zbytocne len clovek stale musi mysliet na jedlo..nikdy sa ti zaludok poriadne nestiahne ani nevyhladne...bez pocitu hladu sa neda schudnut..je to tak :)

Alth

Skôr by som povedal, že stačí ubrať množstvo, ale je to ťažké určiť bez aspoň hrubého spočítania denných kalórií a údajov ako výška a váha.

Takisto ten pohyb, záleží aj na intenzite okrem dĺžky trvania. Ideálne skúsiť zvyšovať minúty a vyhľadávať ťažší terén (do kopcov a podobne).

sandra01

Alth, rada by som zacala behat, nateraz asi len na pase, co sa tyka stravy myslis ze vynechat nejaku potravinu ? alebo ubrat z mnozstva ?

sandra01

Ahoj, dakujem, odborníka som uz zvazovala, no potrebovala by som schudnut takych 5 kil a teda sa mi zdalo ze s troskou pohybu to zvladnem aj sama.. mozem sa opytat este preco sa ti zda ze mam vela ovocia ? mam ho iba raz denne, bud do kase na ranajky alebo na desiatu a co sa tyka sacharidov snazila som sa nastavit si to tiez rozumne, a ten obsah sa mi zdal ok, teda v ovsenych vlockach, v celozrnom chlebe, celozrnom kuskuse a koniec koncov aj v spominanom ovoci je ich dost. Nespochybnujem co si napisala, urcite to moze byt pravda, ja sa snazim v tomto co najviac naucit aby som mohla dodrziavat vyvazenu stravu dlhodobo, pripadne keby si mi vedela poradit co by si zmenila/vymenila v mojom jedalnicku ?

Alth

S tými vločkami, chlebom, zeleninou a ovocím tam práve ma sacharidov viac než dosť.

Celkovo to ale vyzerá OK, skôr by som povedal, že je to dohromady stále viac kalórií, ako je telo schopné za deň spotrebovať. Treba na nich ubrať a zvýšiť pohyb.

ledgerka

tvoja strava je hrozna takze sa ani necudujem ze nechudnes. Uplne ti chybaju sacharidy, toho ovocia je vela. Je to cele nevyvazene. S touto stravou neschudnes. Navrhujem ti obetovat par eur a najst si kvalitneho vyzivoveho poradcu ktory ti vysklada jedalnicek na mieru a podla tvojich potrieb. Potom isto schudnes a este aj zdravo. Ak ti niekto odtrani sacharidy z jednalnicka tak ako si to spravila ty sama, tak utekaj od neho. Ja mam jedalnicek na mieru, jem ovela viac ako pred tym. Kazdy obed a vecera ma prilohu v podobe sacharidov. A cuduj sa kazdy tyzden ide pekne dole pol kila.