Výživové doplnky pre tehotné

Príspevok v téme: Výživové doplnky pre tehotné
Bambulienka25

Ahojte tehuľky

Mam na vas otázku beriete nejaké doplnky výživy a ak ano ake? Ja momentalne pijem sunar gravimilk a vcera som bola na kontrole a pytala sa gyndu ci je to ok ze to pijem. A ona ze take veci nepotrebujem pit pretoze plod si pocas tehotenstva sam zoberie vitamíny a minerály ktore potrebuje. Ja sa teda pytam ako to bude robit ked ja nie som schopna denne zjest ovocie ci zeleninu a rybu. Stravujem sa normalne, nepijem a nefajcim, ked idem na nakupy kupim si to ovocie ale nie som schopna to kazdy dem davat do seba. A z druhej strany mam aj chronicke ochorenie tak preto som sa rozhodla pre doplnok resp pre sunar gravimilk. Ja si myslim ze tym si neublizim ani sebe a potom ani plodu ci? Aky je vas nazor nato? A musim este dodat ze sunar nepijem kazdy den ale každý druhy den. Dakujem

Alexa12

Mne pri kazdom tehotenstve doktorka poradila, ze budem musiet brat nejake doplnky, ak chcem aby bolo dietatko zdrave, tiez som mala nejake znizene hodnoty v krvi.

Chéri

Bambulienka máš pravdu v tom, že ako môže si to dieťa vziať vitamíny, keď v tele matky proste nie sú. Aj ja keď som bola tehotná som toto riešila. Lebo som mala problém udržať si pestrú stravu plnú vitamínov. Preto mi môj gynekológ odporučil Femibion a som mu za to dodnes vďačná, lebo vďaka tomu naše slniečko už keď bolo v brušku malo všetky vitamíny, ktoré potrebovalo pre správny rast. A myslím, že aj to prispelo k tomu, že na svet prišla s ukážkovými mierami, priam až modelkovskými :)

sonicka_so

Ja mám tiež dosť problém s doplnením vitamínov, keďže moc zeleniny a ovocia nejem, a nie som schopná ani teraz v tehotenstve ich jesť veľa...

0v4cka

v tehotenstve mozes mat nedostatok nejakych veci napr zeleza ale to ti zistia pri odbere krvy. inak nema zmysel sa znasilnovat. staci ak nebudes drzat dietu.