Domáca strava. Čo ešte môžem urobiť?

Príspevok v téme: Domáca strava. Čo ešte môžem urobiť?
Aikido

Ahojte, zakladám túto tému, lebo by sa sa rada inšpirovala radami a dobrými nápadmi, ktoré tu snáď nájdem. Cca pred rokom sme sa presťahovali, neďaleko nás mliekomat a to ma odštartovalo. Začala som chodiť na mlieko, rozdiel v chuti výrazný, v jedle ešte viac. To ma priviedlo k robeniu domácich jogurtov, trávenie sa mi báječne upravilo a sú výborné. Budem v tom pokračovať. Kupujem domáci med, domáce vajíčka (mimo zimy, kedy sliepky neznášajú). Proste radšej dám známemu peniažky ako kupovať z obchodu a mnohokrát ma to aj výjde lacnejšie. Viem si urobiť vlastný chlebík, nahradila som klasické biele múky zdravšími (ražná atd), a klasické prílohy ako cestoviny/ryža/zemiaky zdravšími (pohánka, kuskus, quinoa, amarant atd). Mne aj mojej rodine takéto stravovanie vyhovuje a vôbec to nejde do peňazí, naopak cítim sa lepšie. Čo by ste mi odporučili ďalej? Hľadám inšpiráciu, kde sa ešte posunúť. Ďakujem a želám pekný deň :)

Aikido

Vdaka za pozitivne odpovede :) kvaskovanie v zasade poznam, kamoska to robi, ale ja som to este neskusala a v najblizsej dobe asi ani nebudem. Som normalne zamestnana a zial nemam cas pozerat, ako mi puci kvasok.. aj ked viem, ze takyto chlieb je zdravsi. Inak rozbehala som aj pestovanie klickov, normalne v panelaku. Len namocim semienka a o dva dni mam klicky k ranajkam, robi sa to "same". To ma tiez pozitivne prekvapilo, ze ake je to jednoduche, ale to asi len na nete sa zo vsetkeho robi veda.
Budeme rada ze dalsie reakcie :)

sofik7777777

mas moj obdiv ja som taka leniva ze ja len do obchodu chodim :D a este dobre ze obedy mam v skole lebo mne by sa varit teda vobec nechcelo...ale snazim sa zdravo stravovat..kupujem celozrnne cerealie nesladene, biele jogurty, spaldovy chlieb...atd,

Bohatier

Ahoj Aikido mozes si nastudovat "kvaskovanie" a upiect domaci kvaskovy chlieb z ktoreho ziskas ovela viac zivin, Ja si pripravujem castokat jedlo aj 3 dni do predu (lebo nez spracujem vsetke tie samanske procedury) tak to trosku aj trva.:D Napr ak dostanem chut na lievance tak jest ich mozem az na dalsi den. :D Mne takato priprava jedla robi tiez radost a uci ma k trpezlivosti. :D