chuť na sladkosti

pipinka

Ahojte, ako tak sledujem, už dlho nkto nič nenapísal na túto tému. Dala som si ju vyhľadať, pretože ma tento problém trápi. Pri výške 163 cm mám váhu 48-50 kg, čo je dosť málo, ale neviem nijako pribrať. Iné by si povedali, super! No ale nie o tom som chcela. Problém je v tom, že každý deň zjem strašne veľa sladkého. Asi pred dvoma týždňami som bola na preventívnej u obvodáčky a brala mi krv, zistila, že mám veľmi máličko zvýšenú hladinu cukru a cholesterolu. Potom nasledovali otázky typu, či už mal niekto v rodine cukrovku a podobne. Vtedy som si uvedomila, že ja si ju raz naženiem. Najhoršie ale je, že mne nepomáha ani banán, pretože aj tých by som zjedla za tonu, ani jablká, ani celozrnné, ryžové chlebíky... Prosto ja zjem všetko..ale tých sladkostí je asi nadmieru...

broňa

pišta, dakujeme za uznanie. :)))
a tiež dakujeme za rady. Musíš mať veľmi pevnú vôľu (poznám málo mužov,ktorý sa chcú zamyslieť nad stravou) a tiež vzácne vedomosti.
S tými kvasinkami máš oooobrovkú pravdu. Zbytočné problémy so žalúdkom a črevami, s plynnatosťou a pleťou...

broňa

damaxi,presne mám tú istú skúsenosť ako ty. Ja som zobrala do úst palacinku a keď som zacítila tú sladkú chuť,celú som ju vypľula!! Nehorázne sladké! a to som jedávala sladké ovocie stále.Takže je to rozdiel cukor a cukor: fruktóza a sacharóza. (zvlášť pre naše telo je to rozdiel)

broňa

Chrakter skonzumovaného jedla podstatne vplýva na to,čo budeme jesť pri najbližšej príležitosti.Teda ak často papkáme len nezdravé,nevýživné jedlá,
1. jeme viac,lebo organizmus stále signalizuje že je hladný,pretože aj keď sme mu dali dosť jedla,on stále nedostal to, čo potrebuje k správnemu fungovaniu, k životu (vitamíny,enzímy...)
2. aj tak siahame po daľších nezdravých,málohodnotných potravinách, pretože s chceme dobre najesť.
To,čo je dobré pre naše už "pokazené" chuťové poháriky však nie je dobré pre náš žalúdok a vôbec organizmus so všetkými orgánmi :)))
Och, joj!!! Z tej mojej dvojročnej skúsenosti viem,že to ide,ale zlenivela som.Nahováram si,že vekm mám slabšiu vôľu,aby som ospravednila tie čokoládky!
:)))

pišta

Konkrétne:
- zaraď do stravy polysacharidy : celozrnné obiloviny, strukoviny, orechy, s citom zemiaky a surovú zeleninu. Cukry sa z nich uvoľňujú pomalšie a dávajú energiu po kúsku dlhší čas
- keď rýchle tak aj kvalitne- ovocie v tomto smere je paráda
- daj si vyšetriť kvasinky, prečítaj, napr. tu www.candida.cz, otestuj sa, či nemáš kvasinky
- prečisti organizmus prirodzenou stravou
No a počúvaj dámy, dobre píšu.. Lebo dámy majú skoro vždy pravdu. Fakt!. Viem o tom svoje :) (Len im to ťažšie priznávame...) Preorientuj chute, postupne.
Určite niečo začni robiť!!. Hypoglykemické stavy, ktoré máš, môžu poukazovať na budúce problémy s pankreasom.

pišta

Toto je jedna z najdôležitejších veci. Toto musí urobiť hospodár-majiteľ piecky.
Lebo
- jedľové krásne horí ale ja puká vytryskuje živicu a necháva na výstelke (napr. všetky keksy)
- brezové zanáša komín (pečené mäso a psol.)
- nekvalitné brigety sa pripečú na mriežku, vo výstelke ale ja v komíne (mlieko, výrobky z bielej múky, spečené tuky a mäso zanecháva stopy prakticky všade)
No a potom keď hodíš aj káločky, pohoria ale osohu – málo.
Preto treba porozmýšľať o dobrých dubových a bukových „polienkach“

pišta

Ahojte : )
S naším telo, to je ako – s pieckou. Potrebujeme do neho „futrovať“, aby hrialo.
Ak ale „piecka“ potrebuje neustále, aby v nej horelo, tenké „káločky“, (rýchle cukry), ktoré sa rýchlo rozhoria ale aj vyhoria, mali by sme urobiť toto:
- Popozerať, či nemáme falošný „zúg“ (kvasinky !!! v črevách potrebujú veľa sladkého !!!)
- vyčistiť „komín“, (trochu prečistiť hrubé črevo)
- obnoviť šamotovú výstelku (dať do poriadku sliznice, najmä žalúdka a tenkého čreva)
- rozhodnúť sa, ako často a najmä aké „palivo“ ideme do budúcna používať

damaxy

Brona ja som raz nejedla 3 týždne nič sladké a potom som si dala Mila rezy,ale bolo to nepríčetne sladké,normálne som sa čudovala ako som to mohla predtým jedávat.Velmi lubim datle a figy a všetko ovocie sušené a čerstvé.Treba si naučit organizmus iné neviem

broňa

tiež sa snažím dodržiavať racionálne stravovanie,oddelenú stravu + surová + vegetariánska.Taký mix,ktorý mi vyhovuje a cítim sa dobre.Jedine sladkosti si nedokážem odoprieť!! Tiež musím mať každý deň ČOKOLÁDU! Hlavne tú. Našťastie v noci spím a neviem o svete.Musí to byť veľký problém,hlavne ak ťa bolieva žalúdok,alebo máš praoblém s váhou.
To sušené ovocie je dobré,lebo je v ňom väčšia koncentrácia cukru a preto môžeš oklamať organizmus,dostane svoju dávku ale zdravšiu. Chróm nepomohol ani mne,dokonca som počas jeho užívania bola pažravejšia ako normálne!!!A pribrala som :))
sttanley,asi pevná vôľa,aj keď sa budeš cítiť ako keby si mal "absťák". Strava je návyk,a ten sa dá zmeniť. Kedysi som 2 roky nezobrala do úst ani kúsok sladkého,úplne som si odvykla.Tak viem,že sa to dá,ale chce to péééévnú vôľu.

damaxy

Skús to so sušeným ovocím,ja si robím sojové mlieko,tiež mám rada sladkosti,ale poviem si,že mi to netreba.Niekedy poslúchnem.Napríklad dnes kúpila som len 3 nanuky a ja som si nekúpila.Upiekla som koláč a vzala som si len malý kúsok.Myslím,že disciplína a pohlad do zrkadla by mohli byt nápomocní.A v noci nespíš,máš nejakú prácu,alebo ta to zobudí?