Ockovanie - zapal mocoveho mechura, mykoza, vaginoza

Príspevok v téme: Ockovanie - zapal mocoveho mechura, mykoza, vaginoza
minimie

Ahojte zienky, kedysi som prispela do fora o ockovacej latke Strovac (moj prispevok bol vtedy prva internetova zmienka o nom na slovenskom webe).
Chcem vas dnes informovat o dalsom ockovani, ktore uplne zmenilo moj zivot.
Zaciatkom februara 2018 som sa dala v Rakusku ockovat ockovacou latkou Gynatren. Gynatren obsahuje oslabene kmene laktobacilov, ktore zodpovedaju za zdravu floru posvy. Strovac bola sice fajn vec, ale ja okrem zapalov mocoveho mechura trpievam aj zapalmi vulvy, striedavo vaginoza, mykoza, nedefinovatelne zapaly vyzerajuce skor ako alergicka reakcia, po sexe s novym stalym partnerom som sa psychicky pripravovala na maraton problemov, ktore odzneli az po istom case (polrok az rok, kym si telo zvyklo). Problemy som mavala pravidelne aj bez sexualneho styku, bazeny, termalne kupele a sauny boli pre mna absolutne tabu. Nesmela som pouzivat tampony, kondomy, vysadila antikoncepciu, dodrziavala vsetky zasady na ozdravenie flory, platila si sukromnych lekarov, brala urovaxom, kazdy den laktobacilove cipky a laktobacilove maste, nosila bavlnene gatky, skusala enzymoterapiu, d-manozu, aloe vera, posilnovanie imunity a kopec inych veci a nic nepomahalo. Skratka tazky pripad precitliveny tam dolu na vsetko. Samozrejme som dookola aj s partnermi podstupovala testy pohl. chorob, stery, vsetko bolo v norme.
Pre Gynatren som sa rozhodla uz davnejsie, bohuzial madarsky vyrobca predal patent nemeckemu koncernu Bayern a ten tento stiahol na asi 2 roky z trhu. Ako moj novy rakusky gynekolog (od 2015 dookola vyhlasovany v za najlepsieho vo Viedni, predtym, nez si otvoril prax sa pracoval vo vyskume DNA v ramci prevencie rakoviny pohl. organov a prsnika v AKH) povedal: "Koncernom je jedno, ze zeny trpia, aj ked im vedia pomoct." Tvrdil, ze s Gynatrenom mal uzasne vysledky a na nemecky hovoriacich forach to tvrdili zeny tiez. Teraz je konecme opat na trhu a dala som sa naockovat aj ja, strateny pripad.
Gynatren sa podava v 3 injekciach s odstupom 2 tyzdnov, kazda ma stala 60€. Preockuva sa raz rocne.
Vela cestujem a mam rozne ockovania, ale Gynatren som znasala najhorsie. Strasne ma bolelo rameno skoro tyzden. Nastastie som si vybrala lave ;) . Asi 2-3 tyzdne po mojej 3. injekcii som pred menzesom (ako takmer vzdy, kedze stupa cukor v krvi a sliznici a kvasinky sa zivia cukrom) dostala opat mykozu a bola teda poriadne sklamana. Myslela som, ze som vyhodila 180€ von oknom. Lenze: uz mame september a odvtedy som nemala ziadnu novu infekciu akehokolvek druhu! A to mam noveho partnera a dovolila som si skusit hardcore test na samej sebe. Vysledok je: chodim do kupelov, saun a plavarni, som tam cele dni, neprezliekam si plavky za suche, jeden den mi bolo aj dost chladno a myslela som si, ze toto uz moj mechur urcite neda. A dal. Nielen to. Pohlavny styk mavam pred kupelmi, po kupeloch, znesiem kondomy, dokonca uz aj vrubkovane, znesiem spermie mojho noveho priatela (predtym to palilo ako v pekle), mame sex velmi casto a dlho a dookola, nebeham zufalo okamzite na wc vycikat sa, nedavam pozor ci pijem hektolitre vody (vela cestujeme a obcas mi pitny rezim ujde), casto kvoli cestovaniu malo spime a moj organizmus je unaveny a nic. Zo zaciatku, ako som zacala s pohlavnym stykom, som sa stale kontrolovala. Raz som mala pocit, ze mozno zacina svrbenie (ale asi len v mojej hlave) a 2 dni som si dala laktobacilove cipky a sledovala ci sa tkanivo v posve zacina menit a zacne zapal. Nemenilo. Potom som prestala aj s cipkami. Nie je mi nic. Som zdrava...boze...po 10 rokoch zufalstva mozem povedat, ze som zdrava

mat1lda

Ahoj, mohla by som poprosit meno lekara z Viedne? pripadne nejaky kontakt priamo na teba Minimie? Dakujem pekne :)

minimie

UPDATE-nutnost Boostera
Ahojte zienky. Robim Update, je Oktober 2018 a mam velmi lahky zapal mocoveho mechura. Prvy uplne lahky zapal som mala 29.Septembra, problemy len 1 den a to som bola po velmi narocnom vylete v zahranici a bola mi zima(zle oblecena) a samozrejme sex. Pocitovala som potom jedno rano zvlastny tlak v podbrusku, takze som dala od sexu radsej pauzu a lezala v posteli a dalsi den bol ok, aj s pohlavnym stykom. Tento tyzden pred par dnami som opat citila tlaky, ale opat ziadna bolest v moc. rure po cikani, kupila som si teda domaci test a vysli mi zvysene leukocity a proteiny, ziadne bakterie. Den som si oddychla a bolo dobre. Vcera som isla na huby, bola mi trochu zima a uz v tom plavam o trosku intenzivnejsie, uz zacinam citit aj mocovu ruru, ale stale minimalne oproti mojim predchadzajucim zapalom. Takze som si vybavila dalsi tyzden termin u lekara a ideme s bavit o preockovani. To sa dava v rozpäti od 6 mesiacov do roka. U mna je to 6 mesiacov, kontrolovala som kalendar a ucinok pomaly mizne. Napriek tomu tych 6 mesiacov stalo za to, ziadne problemy, mykozy,zapaly,normalne som mala asi kazde 3 tyzdne problem,niekedy aj takmer cely mesiac, bola som jeden zufalec a bala sa sexu. Teraz som si to uzivala bez starosti a konecne vychutnavala.

Dolinka111

waaaauuuu no znie to uplne nadejne..ako ja mavam tak 2-3 do roka zapaly..neviem ci je to sexom alebo cim uz sposobene..bola som na kadejakych testoch ale vzdy ked zapal tak E.coli. a akoby som sa jej nevedela vobec zbavit a nerva chytam..urcite z predoslych antibiotik prezilo nieco a preto sa mi to vracia nevie to zahubit antibiotika su naprd. No a toto musim sa na to opytat lekarov. ale urcite nebudu ani vediet o com hovorim. Spytam sa aj v lepsich lekarnach. No do cca roka by som chcela otehotniet. je to v ramci tohto bezpecne? nemoze nejako ta vakcina ovplynit tehotenstvo pripadne kojenie? no ale som povedala ze skusim uz nemozne len nech to prestane bo som uz vyskusala fakt snad vsetko million liekov, hygiena 200 percent, strava vsetko..takze Gynetren vakcina je lepsia hej? len ked aj to ockovanie v dnesnej dobe kadejake nasledky no uvidime ako sa to vyvinie

minimie

@Dolinka111: A ci pomaha. Ja sa trapim 10 rokov. Odkedy som prisla o panenstvo sa spustil nenormalny kolotoc zapalov vsetkeho druhu. 10 rokov tvrdej sebadiscipliny, liekov, doktorov, strachu z noveho partnera a pri novom vztahu este vacsie problemy nez bez neho. Bez partnera som aspon nemala zapaly mocoveho mechura, ale vaginoza a mykoza sa mi nevyhybali a dostavala ich pravidelne aspon raz za mesiac. Ako som pisala, po komoletnom ockovani som dostala zapal este raz a nastalo sklamanie. Ale evidentne posledny raz. Na nemeckych forach si to zeny riadne chvalia, niektore pisu, ze uz nemaju zapaly vobec, ine, ze drasticky zredukovali pocet, na 1-2rocne, ale predtym mali snad aj castejsie ako ja. Nejake velke vedlajsie ucinky nikto nepopisal, preto ma zarazilo, ako brutalne mna bolelo rameno. Jedine, co som si dlhodobo vsimla, okrem megauspesnosti liecny v mojom dost tazkom pripade, je, ze pocas ovulacie mam iny vytok. Je trochu zltkavy a hustejsi, predtym byval ciry. Najprv som sa zlakla, ze idem zas ochoriet, ale nie. Mavam to vzdy pocas ovu a je to v pohode, sila zvyku. Mozno tymi mesiacmi je to uz menej intenzivne zlte. Netreba zabudat, ze sa po ockovani zmeni mikroflora posvy :) A teda ci to funguje...na mne brutalne a sla by som do toho, keby to stalo ah 500€. Uplne ina kvalita zivota. UPLNE INA.

minimie

Ahojte dievcata,

to teda netusim, kde sa da na Slovensku zohnat. Najlepsie je ist proste do lekarne a spytat sa ci sa zohnat da. Potom ci je na SK viazana na predpis alebo nie. Problem totiz nebude ani tak v zohnani vakciny ako v zohnani lekara, ktory vam to pichne. Treba si obehat, resp. obvolat gynekologov, dermatovenerologov a vseobecnych lekarov a zistit ci sa najde niekto ochotny, kto vam to pichne. Na Slovensku sme bohuzial 100 rokov za opicami a myslim si, ze na to budu kukat, ako kukali aj pri Strovacu. Ten som potom tiez riesila v Rakusku (ale Gynatren je jednoznacne lepsi). Ak by sa nedal v SK lekarnach vobec objednat, treba prejst cez hranicu aspon do Hainburg an der Donau. Tam to v lekarni objednaju. Nuz a ak chcete, ja vam dam aj meno svojho doktora vo Viedni, ktory to picha priamo u neho za 60€/injekcia. Vie aj anglicky. V dnesnej dobe sa uz da do Viedne dostat lacno ci cez Student agency autobusy alebo dost bezpecnym autostopom na blablacar.sk
Ja zatial uzivam pohodlny a uzasny sex bez problemov dalej a dalsi vikend idem s drahym do welness hotela s vyrivkami a bazenmi.

Zdravemu sexu zdar :)

Dolinka111

ahooj..prosim ta to co si vsetko pisala akoby som sa vo vela veciach videla..len ja nemam moznost ist do viedne sa zaockovat na to..naozaj to pomaha?? nerobi to nikto na slovensku???