Neviem sa rozhodnúť

Príspevok v téme: Neviem sa rozhodnúť
xavier

Ahojte mám 15 rokov a potrebujem pomôcť lebo sa neviem rozhodnúť . Bývam práve u babki lebo sme museli s mamou a bratom odísť s bytu (nemali sme peniaze ) mám býva s manželom druhým u neho a my ho nemáme radi . Mal som ísť študovať do BA k otcovi pretože som si tam dal školu ale stále som rozhodnutie menil že tam nejdem alebo idem . Teraz som zistil že oco o mna nemá skoro žiadny záujem a o brata už vôbec , mal som úraz a on mi ani nezavolal ako sa mám ale povedal mi že nemám vymýšľať lebo mi nič nie je . Stále keď som potreboval v škole niečo vyplatiť a mama nemala tak som opýtal od neho no nikdy mi nedal s radosťou vlastne v 80% mi nedal . Stále chce dať mamu na súd lebo neni s nami a keď sme u neho má problém keď niečo dam v obchode na čo mám chuť do košíka . A ja neviem či mám ostať pri mame a bratovi a pomôcť im keď budem mat vek na prácu alebo ísť k otcovi lebo on má ako peniaze ale nikdy nedá a je držgroš ako jeho otec a má veľmi zlu povahu proste že vie pomôcť ale on povie že nevie pomôcť alebo to nepovie ale nechce pomôcť nikdy .

poradim38

A dokedy ma cakat? Ved mu ochvilu zacina skola a co ma ist teraz k otcovi a chodit na skolu kde on byva ked otec o neho nema ziadny zaujem?? Nech len pekne ostane pri mame a nech jej pomaha, urcite to nemaju lahke a autor moze ist kludne o rok brigadovat a platit si aspon svoje vydavky a pomoct tak aj mame

Omen

Xavier, neprijímaj rýchle rozhodnutia. Počkaj si, ako sa to vyvŕbi. Ak máte málo peňazí, treba dať na súd návrh na zvýšenie výživného na maloleté dieťa/detí.

xavier

Píšem cez iný profil ale ďakujem za odpoved . Dnes som mu volal a povedal som mu vse a zajtra mu asi poviem že nejdem ku nemu a musím si vybaviť všetko v KE , občiansky , trvale a školu hlavne

poradim38

Urcite ostan pri mame.... nechod k otcovi, najdi si inu skolu tam kde byvate, pomahaj mame, urcite to potrebuje... o rok mozes ist brigadovat a pomahat aj financne..... ale na otca sa vykasli, vidis ako sa zachoval.... nema o vas zaujem tak ty nemaj tiez a potom neskor ked sa budete mat s mamou dobre tak ho potrebovat nebudete vobec...