Úpal

Táto diskusia patrí k článku: Úpal
Úpal

Úpal je poškodenie zdravia, ku ktorému dochádza pôsobením vysokej teploty a/alebo vlhkosti prostredia na organizmus. Ľudské telo sa nedokáže vyrovnať s teplotou okolia, prestáva odvádzať prebytočné teplo, dochádza k zlyhaniu termoregulačných mechanizmov a telesná teplota jadra prudko stúpa. Ak sa včas neposkytne prvá pomoc, môže dôjsť k trvalému poškodeniu zdravia až smrti.

simusaaaaa

Ja som sice nemala upal, ale bola som kvalitne prehriata..do dnes som vďačna za to, že to prešlo rýchlo aj ked slnku som sa vyhybala poriadne dlho :D Ale to tak muselo dopadnut ked vtedy este hlupa Simonka mala v hlave len dve veci 1.byt konecne vo vode 2.poriadne sa opalit..biela ako stena, klobuk načo, vody minimum a samozrejme na tom najsilnejsom slnku v den ked bolo asi 37 stupnov..takže tak :)

Klobuk, okuliare, kval.opal.krem a dostatok vody je zaklad..vyhnut sa najsilnejšiemu slnku a na kupku si hladam take miesto ktore je cely den bez slnka, ak chcem slnko idem k bazenu...nie opačne ;)

Textová Inzercia

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

Dr.Vitamin - zľavový kupón VIANOCE. 5% zľava pre užívateľov Zdravie.sk !

Špecialista na vitamíny, minerály a doplnky stravy. Obchod kde nájdete všetky vitamíny, minerály a doplnky stravy.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.