Prosím o pomoc. Som zúfalá až plačem. Baba 18

Príspevok v téme: Prosím o pomoc. Som zúfalá až plačem. Baba 18
Zdenka_18

Ahojte. Mám 18 rokov. Minulé leto sa u mňa objavil problém s menštruáciou ale vyprchal po mesiaci. Ide o to, že už od júna neustále špiním. V júli som dostala menzes ako som mala, ale trval iba 2 dni (normálne s krvou) a potom už ako keby len špinenie. Na konci júla som bola na gynde, kde mi kázala užívať ascorutin čo mi predpísala minulý rok. Povedala, že je všetko okey a môže to byť aj stresom, bola som aj chorá ale že by to až takto dlho trvala tá úprava?Predpísala mi agnucaston a to špinenie je slabšie. Dokonca som aj intímnu vložku už nosila. Menštruácia sa zatiaľ tento mesiac nedostavila. Mešká mi už 5. deň akurát včera bolo to špinenie výrazne silnejšie, tak je možné že buď príde alebo je taká slabá. Baby, žienky prosím vás o pomoc. Mám skazené celé leto, lebo tampón nemôžem nosiť lebo som panna a bolí ma to. Odcením každú jednu radu. Už som veľmi smutná z toho a zároveň aj zdeptaná. Nosiť vložku už pomaly 3 mesiace nie je boh vie čo. Včera som premýšlala, že skonzultujem krvné testy s mojou gynekologičkou, aby mi zistila hladinu hormónov. Prosím ešte raz o radu, lebo špiniť pomaly 3 mesiace stále je už únavné a otravné. Necítim sa už ani ako žena. Strašne som smutná z toho :(

poradim38

Podla mna je v tvojom veku este normalne ze menzes ti nechodi tak ako ma, ja som to mala tak isto, menzes mi chodil v tvojom veku kazdych 20 dni, az po 20tke sa ako tak ustalil ale stale som mala odchylky niekedy mi meskali aj tyzden aj dva, potom som ich mala skoro 10 dni a gynekologicka hovorila ze je to uplne normalne a ziadne antikoncepcie ani lieky mi nedavala, same sa to neskor upravilo.... podla mna by si sa mala vykaslat na lieky a gynekologicku poziadat o tie krvne testy...... a tampony su teraz aj tenucke, ktore mozes kludne nosit aj ty ked si panna.... aspon si uzijes trochu leta....

Zdenka_18

Antika, nie nenavrhla mi ju, pretože asi na to chcela ísť najprv tou "prírodnou" cestou a to agnucastonom. V septembri mám ísť na kontrolu. Bojím sa aby som nemala hormonálne problémy. Premýšlam, že s ňou skonzultujem krvné testy ale bojím sa jej to navrhnúť, aby mi nezačala rozprávať, že nech ju nechám si robiť jej prácu.

Angelika3

Ahoj, v tvojom veku ešte môžeš mať nepravidelný cyklus a rôzne odchýlky.
Ak ti môžem poradiť, vykašli sa na lieky od doktorky a choď na to prírodnou cestou. Vrelo ti odporúčam skúsiť antiparazitárnu kúru, napr. Colo vada plus. Nie je to reklama, sama som túto skúsila, len to treba vydržať tie dva týždne. Po tom čo som ju "absolvovala" tak mi dokonca zmizli aj bolesti počas menštruácie. Odporúčam tiež ženšen, ašvagandu, skús popozerať nejaké bylinky, mne sa už nechce tomu venovať, lebo nemám problémy
Ale všimla som si tiež, že menštruácia sa upravuje aj tým ako žena dozrieva, vrátane pravidelného a uspokojivého, kvalitného sexuálneho života. Proste to má vplyv aj na jej fyzické zdravie.