Citové vydieranie - psychológ radí, ako ho zvládnuť

Táto diskusia patrí k článku: Citové vydieranie - psychológ radí, ako ho zvládnuť
Citové vydieranie - psychológ radí, ako ho zvládnuť

Slovo vydieranie samo o sebe znie tvrdo, až mafiánsky a pripomína kriminálne praktiky. Znamená to dosiahnuť svoj zámer od druhej osoby nekalými ťahmi. Ale čo, ak sa deje v rámci rodiny? V blízkom vzťahu?

MBI

V poslednej dobe sa stretavam s citovym vydieraním zo strany dôchodcov. Je az neuveriteľné ako dokazu manipulovat s ľuďmi len preto ze su starší a pritom požadovaná pomoc je z cistej pohodlnosti zo strany dôchodcov. Ked neurobis po vôli tak budes ten" hííí on nepomohol starej babke. S tymto sa stretavam aj u ludi ZŤP ktorí vedia manipulovať a hrat na city uplne zbytočne. Prispevkom nechcem uraziť nikoho a su ludia ktori pomoc nevyzaduju no napriek tomu ju potrebuju. Staci mat oci otvorené

Tomas12345

No tak to uz do toho rozvodu s nim skus dako vydrzat a v tomto sa mu podvolit, a potom po rozchode uz od neho budes mat nastalo pokoj.

Kovacsova

Dakujem za odpoved. Tomas.ale On ma tiež frajerku -to som dozvedela teraz a chodia vsade a ich videli už aj dedincania..moj priatel byva inde.a nas tu nikto by nevidel....neide tu o tom aby ma nevideli .ide tu o to ze chce ulazat aky je silny "chlap" .inak nevie.len tak čo som pisala... smutne

Tomas12345

Neviem preco mu tak strasne zalezi aby si sa nestretla so svojim frajerom pred rozvodom. Asi sa obáva aby ta s priatelom niekto z jeho znamych nevidel a neoznacil ho potom za paroháca. Preto chce aby si sa s priatelom stretla az po rozvode. Ak je toto jeho jedina podmienka tak pristup na nu a cim skor sa s ním rozved. Tu chvilu bez priatela azda uz vydrzis.

Kovacsova

Dobry den.prave sme pred rozvodovom konani s manželom.on vie že mam partnera.vydiera ma že ak sa stretnem snim ešte pred rozvodom tak ma vyhodi z domu,alebo nebude platit hypoteku aby zobrala banka dom,a stale hovory a ponižuje ma že byvam len tam zadarmo lebo on plati všetko...
(Pracujem ako zdrav.asistentka už 8 rokov na psychiatrii...takysto dam.peniaze do domacnosti).a nepochopi to keď jej poviem že ma nema pravo vyhodiť z domu lebo polovica je moja.
Niekedy je normalny ale vola mojich kolegov, sestru ,obťažuje ich cez telefon aby dozvedel niečo o mne.
Nie je on psychopat?