Vysoka skola

Príspevok v téme: Vysoka skola
psovitystano

Dobry den chcem sa opytat trocha mimo temy tohto fora ale za kazdu odpoved budem vdacny. Strasne bys om chcel byt lekarom lenze pri vybere strednej skoly som to nevedel a tak som zvolil elektrotechniku ktora ma absolutne nebavi. Prave idem d 4 rocnika maturitneho. Je nejaka sanca ze by som sa dostal na vysoku skolu zdravotnu? Aj bez maturity z biologie a chemie? Dakujem za odpoved mo to pre mna znamena.

lubby

podla mna ak ta to bavi tak sa da naucit na tie prijamacky...ale ak to zvladnes a dostanes sa tam tak treba ratat s tym, ze to asi budes mat trochu tazsie ako ostatni kedze ti budu chybat nejake vedmosti, ktore si budes musiet dostudovat sam...popripade chod este na nejaku nadstavbu alebo na nejaky pripravny kurz a skus prijmacky az buduci rok :)

Stvorlistok4

Tie biológie môžu byť. Stačí ti však prvých 6, tie posledné dve sú také praktické cvičenia skôr... A ešte sú také staršie biológie, ale aj tieto novšie podľa mňa stačia a sú OK.
Tie Zmaturuj! sú len na zopakovanie skôr a podľa mňa ti ich ani netreba...

psovitystano

moze byt seria tychto knih? je 8 casti
www.martinus.sk
www.martinus.sk

alebo potom nieco taketo ? (taka je aj z biologie)
www.martinus.sk

...viem ze to bude vela ucenia len chcem vediet na co sa mam konkretne zamerat
dakujem

Stvorlistok4

V RK sa medicína študovať nedá...
A v BA podľa toho, ktorá univerzita. Sú tam 2 na medicínu.
Základ je zohnať si gymnaziálne knihy biológie a chémie, prejsť si ich, pochopiť ich a potom sa pustiť do podkladov.

Stvorlistok4

Ahoj,
ja tiež idem do 4.ročníka, ale na gymnáziu, no na prijímačky na medicínu sa chystám tiež. Podľa mňa to určite skús, na medicínu sa hlásia zo všelijakých SŠ. A dostanú sa aj zo zdravotnej, OA.., aj keď väčšinou až na druhýkrát.. Vieš už aj na akú univerzitu konkrétne by si chcel ísť? Pretože od toho sa aj odvíja príprava.
Ak by si mal ešte akékoľvek otázky ohľadom prípravy a tak, pýtaj sa, snáď budem vedieť poradiť. :) A prajem veľa šťastia a pevných nervov.. :D :)

Omen

Nič si zatiaľ nestratil. Školu si dokončí, ale okamžite začni s doučovaním. Musíš si prebrať gymnaziálne učivo z biológie a chémie. Ak ti to páli, prijímačky môžeš spraviť. Ak by si ich nespravil na prvýkrát, nič sa nestane. Dáš si rok pauzu a doberieš zameškané. Tak nech sa ti to podarí! : )

prosteja27

Urcite chod vyskusaj to!! nedaj sa odradit ze nato nemas slovaci ti nikdy nepovedia aby si to aspon vyskusal lebo sme udupany nesebavedomy narod co nikomu nedopraje. Ked sa clovek snazi dokaze vsetko!