Bojím sa o sestru

Príspevok v téme: Bojím sa o sestru
AMaria1113

Ahojte...už dlhšiu dobu mám podozrenie že moja sestra ma bulímiu. Ona vždy bola zavalitejšia a nebola chudá. No a v poslednom čase som si začala všímať že schudla dosť rýchlo. Keď sa večer sprchuje, tak je v kúpeľni strašne dlho a počujem ako sa dávi a naťahuje ju. Keď odtiaľ výjde cítim taký zápach po grckach. Už som sa jej to na rovinu pýtala že či vracia jedlo ale ona to úplne popiera. Myslím že mi klame...minuly rok som ja trpela anorexiou a bulímiou ale dostala som sa z toho a už som našťastie zdravá. Bojím sa že si zo mňa zobrala “príklad”. Veľmi sa o ňu bojím. Mám to povedať mame?? Lebo ak by som jej to povedala ona by to určite povedala otcovi ktorý je dosť zaneprázdnený a ma dosť svojich starosti. Poraďte mi prosím čo mám robiť.

Radika

Jednoznacne to povedt!.. Cim skor o tom budu vediet rodicia tym lepsie.. A hlavne aj pre nu lebo jej pomozu odbornici...

Elaa

ahoj, skus sa s nou normalne a pokojne prozpravať o svojich obavach, tak doverne priatelsky a pokus sa jej venvoať, verim, že to pomôže

Zuzazuza

Zalovanie znamena, ze povie rodicom o niecom, co sestra vyviedla. Zalovanie nie je, ak povie rodicom o tom, ze sestra ma zdravotne problemy. Je jasne, ze sestre sa nebude pacit, ze ktosi bude chciet, aby prestala vracat. Bude jej to pripadat ako zalovanie a tlak, ale ked sa vylieci, uz jej to tak pripadat nebude. A o to vyliecenie ide. Rodicia tu zohravaju klucovu ulohu, rovnako tak aj sestra, ktora ma o nu starost. Najhorsie je, ze ludia s PPP alebo aj zavislostami odmietaju vobec priznat, ze maju problem. To ale neznamena, ze nie su ohrozeni a nepotrebuju pomoc.

Lollka

Aky mas vztah so sestrou? Sa s nou porozpravaj o tom ako mat peknu stihlu postavu bez hladovania a grcania. Prihlaste sa do fitka, chodte behat, na turistiku, stravujte sa zdravsie. Ked budete dve tak vam to pojde lahsie, budete jedna pre druhu motivaciou. Tym ze budes teraz zalovat rodicom moc neporiesis, ju si znepriatelis, rodicia na nu budu tlacit, ona sa bude citit nepochopena, pod tlakom a zahnana do kuta. To ze kazdy vecer teraz grcia nemusi este znamenat ze uz ma bulimiu, pokial je to len raz denne a netrva to dlho tak to este nie je take zle. Ty mozes mat na nu velky vplyv a pomoct jej ale nie obvinovanim, prikazmi, zakazmi a zalovanim ale pozitivnou motivaciou.

Tomas12345

Myslím ze najlepsie bude ked pojdes za sestrou a sama jej vysvetlíš co vsetko bulímia obnasa. Vymenuj jej vsetky nevyhody bulímie, a povedz jej že to je niečo strasne, že ty bolo vtedy velmi zle a totalne si si znicila zdravie. Ak sestra uvidí ake negativne skusenosti si s bulimiou mala, tak ju to hned prejde.

poradim38

Kolko ma tvoja sestra rokov? Kazdopadne by si sa snou mala o tom porozpravat nech ti povie ako to je a potom chod hned za rodicmi...... ked mas take podozrenie ze vracia ked je v kupelni tak ked to nabuduce budes pocut tak skus to natocit na mobil, ten zvuk a ked ti sestra bude stale zapierat tak jej to pusti a malo by to pomoct....

Zuzazuza

Rodicia su tu na to, aby sa postarali o svoje deti, ak to potrebuju. Ak su vasi rodicia dobri rodicia, tak by urcite o tomto chceli vediet. Nevahaj a povedz to mame. Uvedom si, ako vela pre teba sestra znamena. Urcite velmi vela, ked si robis starosti a chces jej pomoct. Tak ver tomu, ze pre tvojich rodicov znamena vsetko, cely svet, je ich dieta. Spolu ako rodina ma tvoja sestra obrovsku sancu na to, aby sa z toho dostala. Ona teraz neprizna ani len to, ze ma problem. Ale Ty vies, ze ho ma. Presla si si tym aj sama a vies, ake strasne to musi pre nu byt. Povedz to rodicom. Pomozes jej tym, ona sama to urobit nemoze.

zdencha

Ak mas fakt velke podozrenie, ze by mohla byt v podobnej situacii ako si bola ty tak by som to isto co najskor riesila s rodicmi. Samozrejme ak si si tym presla tak by si jej najlepsie mala vediet pomoct ty to prekonat a zacat sa normalne stravovat ale rodicia by o tom mali vediet. Drzim palce