Pes ma ignoruje

Príspevok v téme: Pes ma ignoruje
majus_pod

Mám takýto problém. Mám psa 5.mesiacov starého nemeckého ovčiaka. Dávam mu žrať, chodím s ním na prechádzky 2 krát denne,
cvičím ho, dávam mu všetok svoj čas a energiu. Lenže on sa veľmi naviazal na môjho otca čo ma strašne štve. Keď sme na dvore a pes je pustený tak stále behá za otcom a poslúcha ho na slovo, a mňa len odignoruje. Už som sa aj oca pýtala že čo robí že ho má ten pes tak rád a on že nič. No ja si myslím že niečo robiť musí lebo ja robím všetko a pes stále len za ním. Dosť mi to vadí pretože k tomu psovi vstávam o 7:00 (čo by som ešte mohla dávno spať) starám sa o neho, za každého počasia ho venčím, a keď mu rástli zuby všetky kúsance a škrábance som schytávala ja. Neviem čo mám ešte urobiť. Psovi sa nevtieram ani nič také. Snažím sa správať ako "vodca" ale niekde je háčik. Za každú rozumnú radu budem vďačná. Pekný deň.

iva27

od tých 5-6 mesiacov začína u nemeckého ovčiaka najhoršie obdobie :) stále sa mu venuj rovnako aj keď sa bude zdať že je to zbytočné alebo že si robí čo chce. potom keď bude mať tak rok a pol - dva roky uvidíš ako sa zmení a aj povely na ktoré predtým nepočúval začne vykonávať. on tie povely vníma, aj vie čo sa od neho vyžaduje, ale je to také obdobie, to máš ako s puberťákom.

jasama

tiez mam ovciaka pred tym sme mali retrivera ten ma picuval na slovo a bol stastny ked som mu opetovala pozornost a vlciak aj ked sa poskladam si robi co chce bez poriadnej odmeny sa mi vysmeje uz tiez fakt neviem co robit no ale k problemu prisla som na to preco je to tak len to neviem uz zmenit a odstranit rezriver bol synov ja som sa s nim nehrala nemaznala iba akceptovala sxn co robil to robil nepocuval ho mne stacilo prstom ukazat syn mal tiez nervy z toho ze ako je to mozne ked on sa mu venuje a ja vobec no a z vlciakom som sa maznala hrala a ukazala mu svoju slabost tak ma pocuvat nechce ani ked ss rozkrajam nemam jeho autoritu ak este jedneho psa tak by som tiez volila pristup ze ho ignorujem vtedy by som zrejme znovu bola jeho vodcom

K999

Boze to co bol za komentar. Ze starat sa ako sluha. Ked si zaobstaras psa, musis sa onho starat. Preco chces kalkulovat lasku psa k cloveku. Aku energiu a peniaze? Vacsina dnesnych psov sluzi ako spolocnik pretoze pes je velmi spolocensky tvor, ale su aj pracovni psi. Ty mas jedneho z nich a naco ho chces ked chces energiu a peniaze? Trenujes s nim? Aby ta chranil? Alebo ho chces vyuzivat na krytie suk rovna sa peniaze? Ked ani jedno z toho tak toho psa iba maj rada a on sa ti raz odvdaci a za druhe je este mlady.

GOING

Pes vníma/číta psychické vyžarovanie/energiu rovnako biopole/magnetické/elektrické pole človeka rovnako hustotu, smer intenzitu a iné parametre magnetického poľa zeme rovnako ako holuby, ktoré sa podľa neho tiež smerovo orientujú.
To čo si písala že očakávaš za jeho opateru o tebe pes vie. Bolo by dobre zmeniť pohľad na vec/postoj.
Buď si ho získaš láskou bude sa pri tebe cítiť bezpečne napríklad psi, ktoré bývajú cez deň zavreté vo voliere/koterci hladkaním otvorenou dlaňou sa dajú získať.
Alebo mu zlomíš psychiku a bude sa ťa báť.

majus_pod

GOING ďakujem :) skúsim. Budem to brať tak nenútene ako by mi to bolo jedno. Dúfam že to zaberie. Ešte by som sa chcela spýtať aké vlastnosti by som mala mať ako "vodca" ?

GOING

Skús ho zaujať, malo by to byť bezprostredné a nie vypočítavé
s očakávaniami.
Pes ťa prečíta, má iné vnímania ako človek.

majus_pod

Takže ja sa mám starať o neho ako sluha a nič sa mi nevráti ? Ani čas ani peniaze ani energia ktorú do neho investujem ? Tak všade sa píše aké sú psy verné a vďačné tvory ale ja som zatiaľ nič také nespozorovala. Je ešte nejaká šanca že sa to napraví ? Je to mladý pes ešte sa všetko učí

Defcon

Ako pisali dole, pes dobre rozoznava kto je vodca. V pripade vasej domacnosti je to jednoznacne.
Existuje par figlov ako psa naucit, ze si nad nim. Napr tak, ze budes jest pred nim a on dostane az po tebe.
Nezvysuj na nu hlas, ak ta odignoruje, tak chod ku nej a daj jej voditkom dve-tri po zadku takou silou aby ju to realne zabolelo.