Časté ženské problémy.

Príspevok v téme: Časté ženské problémy.
Zuzka90

Ahojte,

chcem sa poradiť ohľadom problémov, ktoré ma trápia už dlho. Mam časté mykozy a kvasinky. Vyskúšala som už všetko, canesten, rosalgin, jemanazol..gynekolog mi odporučil práve jenamazol, mam pocit ze mi to zabralo na 2 týždne. Potom som mala nechránený styk s partnerom, keďže užívam hak..a dva dni na to som opäť dostala mykozu..s partnerom sme počas mojej liečby styk nemali vôbec..myslíte že je možné že som "nakazila" môjho partnera, ktory počas styku zasa mňa. Partner nepociťuje žiadne príznaky ale čítala som, že u mužov sa to niekedy ani neprejaví tak ako u žien a aj napriek tomu môžu mať nejaký zápal. Viete mi poradiť niečo čo by mohlo preliecit aj mňa aj partnera? Chystám sa aj na gynekológiu ale viem ze zasa opäť mi odporučí to isté..som už z toho zúfalá, ak máte niekto podobný problém a viete o niečom co by pomohlo bola by som moc vďačná. Ďakujem

medadinkaa

Gynekológ vie jedine predpisovať antiku a antibiotika ktoré nezaberá a dobabres si tým mikroflóru už úplne. Vôbec ten cajovnikovy olej nebol drasticky... Keby som to nebola skúšala tak jej tu ani také čosi neporadím.
A ak by sme sa bavili o nejakých tabletkách možno ešte taký polygynax je fajn ale tak kortikoidy do seba pchať tiez nie je vyhra

poradim38

Cajovnikovy olej??? A to kde si citala??? Ved si s tym mozes tak narusit sliznicu a vnutro posvy ze sa ti to bude vracat stale..... a este sa cudujem ze ta to nestipe alebo nepali, ved to je drasticke..... nic taketo by sa nemalo aplikovat dnu ani zriedene a ani ciste..... som zvedava co by ti na toto povedal gynekolog, komentar podomnou....

medadinkaa

Ahoj, z osobnej skúsenosti ti viem odporučiť cajovnikovy olej, najlepšie koncentrovaný teraz počas leta som mykozu mala 2x... Robila som si výter sliznice s olejom a to tak ze na drevenú spilku som namotala vatu asi do hrúbky ako sú tampóny niekedy som si dávala čistý olej inokedy trosku zriedeny a vždy som to pekne povytierala niekedy som to nechala trosku pôsobiť.. Niekede som čítala že si to zvyknú dávať aj na tampón a tak ale asi by sa toho veľa spotrebovalo.. A za 2 dní som mala pokoj a keď sa mi 2x vrátila mykoza potom čo som dostala menzes sama prešla zmenou pH. Držím prsty

Bnb

Obmedz co najviac, najlepsie uplne sladke jedla, sladkosti vyluc uplne, jedz kvaskovy chlieb namiesto bieleho chleba, daj si na vlozku jogurt a urob rob si sedacie kupele z tymianu alebo skus pogooglit aj ine bylinky ktore pomahaju pri tychto problemoch.
Moze byt problem aj v menstruacnych potrebach, ja som napr. kvoli slipovym vlozkam akokolvek sa to zda absurdne mala mykozu, hold su napustene ani nevies akymi svinstvami ktore narusaju vaginalnu floru.
Viem, ze tieto veci pomohli ale tebe nemusia kedze mozes mat iny typ kvasinky ci bakterialnej infekcie.

Milotka33

Dobrý deň, skúste vyskúšať enzýmy, konkrétne wobenzym. Je určený na takéto problémy a ja osobne som s ním mala dobré skúsenosti. Vyskúšajte, uvidíte. Držím palce, aby ste sa dali čo najskôr dokopy a už ste nemali takéto problémy. :)