Agresivita u psa

Príspevok v téme: Agresivita u psa
Kristina94k

Ahojte,

potrebovala by som poradiť s jednou vec ohľadom psíka. Priateľova rodina má psíka, už ma 9 rokov, je to čínsky chocholatý pes labutienka. Bohužiaľ sa mu nedostalo takej lásky akú by mal pes dostať až na môjho priateľa, ktorý psíka zbožňoval. S priateľom sme sa odsťahovali a keďže psík nemohol ísť s nami, ostal u jeho rodičov, ktorí ho neznášajú, stále ho odstrkujú, kopu do neho a psík je z toho prirodzene nervózny a agresívny. Kričia na neho a jednoducho ho neznášajú. Samozrejme, že si ho tým pádom ani nepohladia, psík u nič nemá žiadne miesto na oddych, žiadnu lásku a preto je taky nervózny a agresívny. Situácia vyústila až tak že psík fyzicky napadol mladšieho brata môjho priateľa a kúsol ho do nohy. Jeho rodina sa samozrejme hneď rozhodla ho dat utratiť, my sme však s priateľom nesúhlasili. Nemáme s jeho rodinou dobre vzťahy takže sme ich plán nechceli vôbec prijať, keďže psík je priateľov miláčik a rozhodli sme sa, že si nájdeme nové bývanie a psíka si vezmeme ku nám. Preto sa Vás chcem opýtať a poprosiť Vás, ako pomôcť takémuto psíkovi, samozrejme ze mu dáme lásku a budeme sa mu venovať. Ale psík je už natoľko agresivny a keďže mňa moc nepozná, rozhodli sme sa s priateľom ze vyskusame nejaké lieky na upokojenie pre psíkov alebo niečo co by zmiernilo jeho agresivitu. Viete mi poradiť niečo čo by zároveň psíkovi neublížilo ale naozaj mu zabralo a pomohlo? Ďakujem veľmi pekne:)

Havo123

Velmi pekne gesto od vas, dobri ludia nevymreli. Ale predsa skusila by som to inou cestou ako liekmi. Naozaj sa venovat tomu psovi, zozaciatku staci ked budete blizko pri nom, hovorit nanho milym hlasom a davat mu nejake maskrty, postupne ho hladkat na chrbte, potom na hlave. Mozno by pomohla socializacia s inymi psami