Byvaly fajciari

Príspevok v téme: Byvaly fajciari
Mirus123

Ahojte vsetci, chcem sa spytat byvalych fajciarov... momentalne som odhodlana skoncit s fajcenim (chcem zacat cvicit a zdravo zit) fajcim niekolko rokov.. a potrebujem vediet.. mate niekedy este chut na cigaretu? Pocit ze vam nieco chyba? Ked som naposledy prestavala a vydrzala asi dva tyzdne mala spm pocit, ze moj zivot uz nema cenu bez cigy, ze nic ma uz tak nebude bavit ako s cigaretou zrazu take prazdno.. prekde to casom? Uvedomim si, ze to stalo za to a zmizne ten pocit prazdnoty????

dobreuz

Tak jedine pevná vôľa pomôže, nič iné. Ja viem, ľahko sa to hovorí a ťažko vykonáva, ale treba sa prekonať.

Mirus123

Pag a ty si byvaly fajciar? Najhorsie je, ze ja si uvedomujem vsetky negativa a vsetko ale mam pocit ze ked prestanem fajcit pridem o nieco, o nieco cenne a potom len budem zavidiet fajciarom.. chore ze? Potrebujem vediet, ci tento pocit casom vymizne alebo uz navzdy budem mat pocit ze mi nieco chyba...

Pag

Ja to vidím tak, že ono keď chceš prestať fajčiť, tak by si sa mala zamyslieť najmä nad rituálmi, ktoré sú spojené a ktoré navádzajú resp. priamo asociujú pocit chuti na cigaretu. Ja si myslím, že keď človek chce prestať fajčiť, tak najjednoduchšie bude, keď prestaneš piť kávu, v žiadnom prípade nie ráno, namiesto toho pi čaj. Alkohol takisto úplne vynechaj. Ono to nie je všetko len závislosť na cigarete, ale aj na ďalších veciach, ktoré toho človek v rámci rituálu spraví. Stačí, že prestaneš piť kávu a prestaneš aj fajčiť, tu to ide takmer automaticky. Takisto nesmieš byť v prítomnosti fajčiara.