Uretritida - Enterococcus Faecalis

Príspevok v téme: Uretritida - Enterococcus Faecalis
GreviN

Ahojte,chcem sa spytat,mate niekto skusenosti s touto bakteriou?
Ja s nou bojujem uz 3/4 roka a neviem sa jej zbavit. Mam ju v uretre (vnutro penisu). Mavam obdobia kedy citim priznaky - palenie pri curani, pichanie v uretre, a zo zaciatku, ked som este nevedel co mam tak aj bolest pri sexe. Rovnako sa mi aj peni moc a ostava aj ako keby hmla.

Zacalo to u mna navstevou vyrivky s priatelkou, predpokladam ze asi niekto pred nami kto tam bol nebol moc cisty. Priatelka nema ziadne symptomy.
Z vyrivky som dostal zlateho stafylokoka,na ktoreho som dostal antibiotika a zabrali. Nasledne po kontrolnom stere mi zistili Ecoli,takze dalsie antibiotka, a po kontrolnom stere mi uz zistili E Faecalis. Mal som asi dalsie 3 antibiotika ktore nezabralj vobec, aktualne beriem autovakcinu ale neviem ci zaberie, totizto mam aj crevne problemy a tie mozu znizit efektivitu.
Skusal som zo zaciatku klasika jablcny ocot so sodou bikarbonou na vyrovnanie PH v moci, D manozu, urologicke caje, atd. Nic nezabralo.

Viete mi poradit ako sa toho prosim zbavit? Som zufaly. Dakujem.

Dd99

Ahoj @GreviN zbavil si sa toho nakoniec? Ja mam v perianalnej oblasti stredne masivne enterokok, ojedinele ecoli a v posve tiez ecoli a este par crevnych. Ide ma porazit :( uz takmer rok

GreviN

Diky,
Kapucinku som skusal brat v tabletkovej forme a nezabrala.
Roztoky kapucinky som zasa nebral lebo obsahuju alkohol a zo zdravotnych dovodov zatial nemozem.
Aktualne doma pijem domaci mliecny kefir (uz mesiac) ale dost z neho beham na toaletu. Mozno sa vyrovnava crevnu floru,alebo sa zbavuje candidy alebo mi nerobi dobre. Beriem aj vlakninu.

Ono,takto, mas s nou konkretne skusenosti?
Ake to lieky presne a ako casto a v akych davkach by si mi prosim odporucal? Diky moc :D

Mrauka

Pri premnozeni neziaducich bakterii sa nemaju brat ziadne ATB, lebo tu sice zabije, ale na jej ukor sa premnozi dalsia a dostavas sa tak do nekonecneho kolobehu ATB a znizovania imunity.
Jedine, co ti pomoze su probiotika. Uzivat. Existuju aj gely na umyvanie intimnych miest s tymto obsahom a rovnako odporucam vsetkym zenam, ktore maju aj opakujuce sa problemy s roznymi bakteriami, ci mykozami vaginalne cipky s probiotikami existuju. Pomaha to udrziavat spravnu hladinu dobrych a zlych bakterii vo vagine. Tie zle sa premnozuju na ukor dobrych po sexe, kupaliskach, znizenej imunite, uzivaniu ATB, strese, prilis vela sladkosti a sacharidov, ked papate.
Zlate pravidlo pri kazdom uzivani ATB je uzivat probiotika.

Na super bakterie, medzi ktore patria aj enterokoky, ci zlaty stafilokok, zabera prirodne antibiotikum Kapucinka vacsia. Uzivat sa ma rovnako ako antibiotika po 6 hodinach, nie podla navodu, ktory tam davaju. Dobre su kvapky od pana G.Treba vybrat aspon 3 balenia za sebou a tiez uzivat probiotika s odstupom 2 hodin. Vela bielych jogurtov, kyslej kapusty, kefir a malo sacharidov, ziadny cukor - mnozi bakterie, cukor je stravou pre zle bakterie.