Nechcem brat lieky...

Príspevok v téme: Nechcem brat lieky...
Drugs_000

Ahojte, 5 rokov mi psychiatri davali kadejake mozne liekove kombinacie, urcovali nespravne diagnozy no a co vam poviem - rozbili ma (mavam depersonalizacie, asi mam rozvrat osobnosti atd. pritom ? Podstata bola cely cas v socialnej fobii a depresii..akoze, na grcanie mi je z tych tzv. ,,doktorov,,. No a k veci, brala som asi vsetky zname antipsychotika, antidepresiva, neuroleptika. Momentalne mam len Kventiax a Timonil (netusim naco ??? Nemam epi a ten kventiax mi pripada tiez blbost, vraj to musim 1-2roky brat, nevysvetlil doktor naco, mam toho dost !!! Chcem to vysadit, ale ludia ako ? Viete mi poradit ako znizovat/vysadit tie lieky ? K comu ich vobec beriem ked nemam schiz.ani bap len depresiu, a mam dojem ze mi viac zhorsuju stav lebo mam akoby vygumovanu mysel, ziadna motivacia, radost a zaujem. Ako som zistila quetiapin potlaca v mozgu dopamin, coze? To toto ma ma vytiahnut z depresie a apatie ? Zbytocne asi uzivam vselijake doplnky na zvysenie serotoninu, dopaminu ked hento svinstvo to znizi. A to este duplom neviem, co sposobuje Timonil....

Drugs_000

Ja som uzivala uz ak antidepresiva, no akosi som na nich nereagovala dobre, bud ma hrozne utlmovali alebo zhorsili mi stav. Psychoterapiu mam, uzivam 25mg na noc, timonil 2x denne. Fakt nemam pocit zeby mi to nejako pomahalo, doktor sa len vyjadril ze by to malo uzkost napatie strach zmiernovat, no cojaviem...

Tomas12345

Antipsychotika na socialnu fobiu a depresie ? Na tie sa skor uzivaju antidepresiva + psychoterapia.

V akých dávkach užívate Kventiax a Timonil ?

Gulka32

Ahoj ja som tiez brala styri roky rozne antidepresiva a presne som sa po nich vzdy citila len horsie a nie lepsie.Teraz na jar som uz malw toho plne zuby,pretoze som z tych liekov bola v kuse utlmena,ospala,bez emocii.Tak som to vysadila,jedny som znizovala postupne a tie druhe som vysadila potom naraz.Malw som asi tyzden abstinencne priznaky z vysadenia ako tocenie hlavy a nevolnost ale potom to preslo a,uz je dobre.Som rada ze som tie lieky vysadila.Teraz mi je lepsie nez s nimi.Normalne poved psychiatricke ze to chces vysadit a basta,to je tvoja vec a nie jej

Drugs_000

Ahoj, a kvoli comu beries tie lieky ? Abilify som tiez brala.. no ale praveze z nej som schudla trochu, ine ako olanzapin, risperidon a kventiax z nich som enormne pribrala a neviem sa toho zbavit. 20kg za 4-5 rokov :(