jedalnicek nazory prosim

Príspevok v téme: jedalnicek nazory prosim
SSooffiiaa

ahojte uz som taka dost vypapkana slusne povedane :D :) 59kg/158cm....a tak som sa rozhodla ze schudnem troska.....posledne mesiace sa stale napchavam ....bebe keksami, slanymi tycinkami, susienkami roznymi, a na obed aj 6 palaciniek alebo tanier plny cestovin so syrom...ach jaaaj...ako colu, mirindu a pod. nepijem vobec, ja radsej len cistu vodu a caj s medom alebo stopercentny dzus..ale len obcas ten dzus, vacsinou cistu vodu pijem ale to jedlooooo :D..chcela by som schudnut 11 kil lebo boli casy ked som mala 48 kil a vtedy som sa citila skvelo, ziadne brucho mi nezavadzalo :D...a ani so stehnami teraz niesom spokojna ...obvod 56 cm....chcela by som vam napisat jedalnicek a vas nazor pocut...ranajky: ovsena kasa s medom a bananom desiata: jablko obed: hocico ale polovicna porcia olovrant: dve mrkvy vecera: polotucny tvaroh s medom....dakujem za odpovede :)))))))))))))))))))))))))))))))))

Laurora

Spravne chudnutie chce cas, nebud smutna a demotivovana, ked neuvidis vysledky hned- z toho som ja bola trosku smutna najprv, ale postupne som pochopila, ze to apson nebude jojo efekt ale normalne zdrave plnohodnotne chudnutie- ktore netrva zo dna na den, ani z tyzdna na tyzden.

Drzim palce a hlavne maj pevnu volu budes ju castokrat potrebovat :)

Laurora

Ahoj,

je velmi fajn, ze nieco dobre chces pre seba spravit :) ja som sa tiez rozhodla, ze zacnem chudnut a menej jest pred polrokom a schudla som uz dost, len nie ani tak na vahe- lebo dost cvicim silovych cviceni- kruhove treningy a prvykrat v zivote mam aj nejake svaly :D tak som stastna. Co sa tyka jedla, uplne ta chapem, ja by som zozrala aj slona, mam rada hlavne nezdrave jedla- cestaviny, rebra, pecivo, pizzu atd a jem to na tony oproti inym zenam sa citim ako posadnuta :D

odporucam ti z mojej skusenosti aj cvicit-aj behat, ale aj silove cvicenia, krasne sa ti vyformuje postava a potom si mozes dovolit aj dobre sa najest- zivot je len jeden, netrebe sa prilis tyrat :D

ale k vyvazenej strave, velmi dobre si sa rozhodla - zmansit porcie na obed, rano je velmi dobra ta ovsena kasa s bananom, pozor na banan- jedz ho tak 2-3 x do tyzdna nie viac, tiez nie je vhodny na kazdu dennu konzumaciu ked chudnes- vystriedaj to s inym ovocim- cucoriedkami, kivi, jahodami...na ranjaky je super aj biely grecky jogurt cottage chease, tvarohova pomazanka, pecivo v malom mnozstve - viaczrne. Obed polovicne porcie su super. Kedze je leto skus tak 3 do tyzdna si dat napr. maso so zeleninou- viac masa aby si nebola hladna. Vecera- ja ti ten med na veceru neodporucam velmi, skus sladke veci ako ovocie, med atd jesto doobedu hlavne. Jasne, ze ked si to das 1-2 do tyzdna max je to v poho ale nie castejsie. Tycinky, bebe keksy uplne vyluc. Vyluc uplne biely rafinovany cukor a vsetko kde je- sladkosti. Ked budes mat chut na sladke daj si radsej ovocie. Postupne ti sladkosti uplne prestanu chybat ako aj mne. Hoci vynimocne 1-2 za mesiac si dam, hoci ja som na sladkosti nikdy nebola, skor som mala rada slane veci. Ked mas chut len nieco take jest pri telke- daj si orechy, orechy su skvela vec pri chudnuti- ale tiez s mieoru. Inak aj ked si das na ranajky napr. mandle, para alebo makadamove oriesky- dost ta to zasyti.
Menej vhodne su arasidy a kesu.

Proste plati: viac proteinov- masa, vajicok, jogurtov, tvarohu, zeleniny a menej cukru sacharidov vseobecne - zemiaky, ryza, menej bielej muky- cestoviny, pizze- ale nevyluc to zo svojho jedalnicka, ako som pisala vsetko s mierou a postupne a dostanes sa opat na svoju vysnivanu vahu :)