Biporana porucha

Príspevok v téme: Biporana porucha
Nedavamzivot

Dobrý večer,
Mám 16 rokov a myslím že trpím bipolárnou poruchou. Bojím sa to však povedať rodičom, pretože moja matka tvrdí že mladí sa iba tvária že majú psychické problémi lebo je to vraj v móde. Je možnosť povedať to triednemu a tak trochu som mu to aj naznačovala ale pravdepodobne by to šlo cez rodičov a aj keď mám s ním suoer vzťah nechcem ho tým zaťažovať. Neviem ako mám celú situáciu riešiť. V poslednom čase uvažujem veľa o samovražde ale zatiaľ som sa o nič nepokúsila a ani nechcem. Vymyká sa mi to spod kontroly, s mamou sa iba hádam, utekám z domu aj keď som to nikdy predtým nerobila a mám záchvaty hnevu. Prosím poraďte mi čo mám robiť. Naozaj sa nechcem zabiť.

poradim38

Ak je podozrenie na takuto poruchu tak by skor mala zavitat k psychiatrovi v doprovode rodica.... co jej pomoze psycholog? Koniec koncov ju aj tak posle ku psychiatrovi ak by sa podozrenie potvrdilo..... a postoj tvojej mami nie je normalny...... chod za nou a porozpravaj sa o tom s nou, ale normalne, ako dospela.... nie ako decko... mozno aj v tom bude problem..... tvoja mama si pravdepodobne mysli ze s tebou este plieska puberta a preto si tvoje uteky a hadanie sa vysvetluje po svojom..... chod za nou ako dospela zmyslajuca slecna, povedz jej ze mas podozrenie na tuto vec, ze ti to pride ze tym asi trpis a bola by si rada keby ti s tym pomohla.... ak je tvoja mama fakt normalna tak to s tebou bude riesit....lebo uz nemas 10 rokov ze si potrebujes vymyslat a preto by to mala zobrat vazne.... len aj tvoj pristup musi byt normalny