Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Mám strach ísť do práce.

Príspevok v téme: Mám strach ísť do práce.
Beruska

Prosím vás o radu, mám strach nastúpiť do novej práce.V auguste mám nastúpiť do banky. Strach že možno to nezvládnem, nesplním očakávania. Že sa nezvládnem naučiť čo treba. Že nezapadnem do kolektívu, nezvládnem systém, školenia. Mám už nejakú prax. Chytá ma panika ako sa ten termín blíži.

Tomas12345

Ak sa ty nebude páčiť tak mozes pracu hocikedy zmeniť.

Ak nezvládneš skolenia tak sa nič nedeje, jednoducho ťa tam u nich potom nezamestnaju.

Horsie by to bolo kebyže za nesplnenie práce hrozia fyzické tresty. Skutocne, pred este zopar storociami to takto aj chodievalo. Otroci ktorí boli násilne odvlecení na púšte a museli tvrdo v zlých podmienkach otrocky pracovat, pricom museli pracovat pod hrozbou ublizenia na zdraví. Takáto práca v minulosti dávala ludom opravnene obavy. A nie práca ktora je dnes, ked ludia pracuju v prijemnom prostredí s idealnymi podmienkami, a kde nad nimi už nestoja sefovia ktorí ich za kazdy jeden nepodarok zacnu bicovat + práca ktoru mozes dobrovolne hocikedy opustit.

Porovnaj si teda svoju prácu, s prácou ludi spred stovkami rokov, či azda aj s ludmi ešte spred desiatkami rokov, ( ked museli pracovat holými rukami na poli, a ak sa im práca nepodarila tak zostali o hlade ) a sama uvidíš že sa nemáš preco nad nadchadzajucou pracou stresovat.

Sloniecko

divocina1
no vies, robit v banke je trochu ine ako robit niekde za pasom, alebo vykladat tovar v obchode (cize s takmer nulovou zodpovednostou)- tym netvrdim, ze ty take robis, uviedol som len priklad. Pravda, ma skusobnu dobu ako kazdy iny clovek, len vies, v banke musis ratat s tym, ze tam je dost velka zodpovednost. V kazdom pripade ti prajem Beruska, aby sa ti to podarilo. Viem, je lahke napisat, ze to bude dobre, ale ruku na srdce- kazdy clovek ma obavy pred novou pracou. Aj ja som mal, ked som nastupoval do terajsej. Ale vsetko dopadlo dobre a uz som tam 16 mesiacov.. tak dufam, ze to vyjde aj tebe :)

divocina1

ahoj presne ako tu pisali neboj sa .Ak ti tam bude zle mozes vzdy pracu zmenit. Netrap sa dopredu. Vsetko vzdy aj tak dopadne ako najmenej cakas... :-) uzivaj leta

Beruska

NoFear - ďakujem za povzbudenie - pomohlo. Viem že máš pravdu, tak nejako vnútorne - rozumovo si to hovorím aj ja. Ale srdce sa obáva.

NoFear

Pozri sa, ber to ako skusenost. V zivote su veci ktore nám idú a aj veci ktoré nám proste nejdú. Ale musime to skusit aby sme to zistili. Keď ti to nepojde tak sa predsa nic zle nestane, jednoducho si najdes inu pracu. Ale ak na to budes mysliet ze si v tom zla a ne to nezvladnes tak to naozaj nezvladnes. Jenoducho si ver a uz na to nemysli. August je este daleko, uzivaj leta, volna. Vela stastia :)

jajula220

ojoj no v banke robit ziadna sranda. Zeny sa tam dobre zeru medzi sebou vascinou. Preco si si vybrala tu pracu?