Reflux obavy

Príspevok v téme: Reflux obavy
ccvy

dobry den

Nachadzam sa v pre mna zapeklitej situacii a poprosim niekoho, kto sa vyzna, nech sa vyjadri a pomoze ak moze.
Som na letnej brigade v zahranici, v kontakte s ludmi, nosim baliky. Pred vycestovanim som bol u vseobecnej lekarky viac krat, kedze uz nejaky cas mam problem s hlienom v hrdle. Vytery, alergologia, plucne, krvne testy vsetko v pohode. Ostala posledna moznost reflux a vymenny listok na gastro, kam som sa mal objednat, avsak som to uz nestihol aj z dovodu vlastnej lenivosti. Ako som povedal, uz som vycestovany a problemy sa mi mierne zhorsili, co ma donutilo trosku hladat na nete. Chcem sa spytat, ci nie je nebezpecne pre ludi, ktorych stretam a nosim ich baliky byt v kontakte s mnou, ci ich nemozem niecim nakazit, kedze zvysena tvorba hlienu a jeho statie v durinach moze zvysit nachylnost na bakterie a virusy, napr. stafylokok, streptokok. Nejde mi o seba momentalne. Su moje obavy na mieste? budem tu este cca mesiac, neviem, ci mam ist na vysetrenie, vytery, ci okrem zvyseneho hlienu som v pohode alebo to nechat na slovensko? je to tu totizto aj trosku komplikovanejsie s poistenim

dakujem vsetkym ktori to docitali a za pripadne odpovede