Lesknica Kanárska

Príspevok v téme: Lesknica Kanárska
Bohatier

Ahojte hladam zdroj enzymu lipaza a zaujimalo by ma ci tu niekto pravidelne jedava Lesknicu Kanarsku lebo vraj su dva druhy a vraj jedla je len ta slachtena (neslachtena vraj sposobuje rakovinu). Nasiel som ju v ponuke jedneho eshopu ale ocividne tiez nevedia ze aku verziu predavaju kedze som ostal bez odpovede. Tak mozno sa tu najde niekto mudrejsi co poradi. Ps:zeny dievcata vraj konzumacia Lesknice ma este dalsie vedlajsie ucinky ako je napr "chudnutie"!:P

Bohatier

Ahoj moj zdroj pre tie dva druhy Lesknice je v diskusii Hanka na tejto stranke ( www.badatel.net ) a preto som zalozil tento prispevok ze mi tu niekto poradi. Tu lesknicu z chovatel rasdej nekupuj a radsej viacej "pogoogli" lebo ju ma vo svojej ponuke par bio ochodov na Sk.

Nikky1

Ahoj už asi hodinu pozerám a hľadám.. A nič také ze slachtena neslachtena.. Objednala som si tu lesknicu z chovateľskych potrieb.. Chcem to každopádne vyskúšať... Mam cukrovku 1 typu a dosť ma ten ':zob' 'zaujal... No ale si ma zarazil... Odkiaľ máš že neslachtena spôsobuje rakovinu... Nejak mi to nesedí... Stránky co som prešla píšu ze je bezpečná aj pre ľudí... Hm tak teraz neviem... Co ty na to?

Bohatier

Sacharolytické enzýmy rozkladajú molekuly cukrov (sacharidov).
Lipáza – lipolytický enzým, ktorý štiepi lipidy (tuky) na glycerol a voľné mastné kyseliny, ktoré ďalej prenikajú črevnou stenou do krvi a pečene, kde sa odbúravajú. PANKREATICKÁ LIPÁZA – je najdôležitejším lipolytickým enzýmom organizmu. Lipáza pôsobí na tuky, ktoré boli predtým už emulgované. LIPÁZY spolu s amylázami a proteázami dopĺňajú pôsobenie tráviacich enzýmov.

Celuláza – enzým, ktorý štiepi rastlinné vlákna na glukózu (jednoduchý cukor) pri pH 3–7.

Legumáza – enzým, ktorý zabezpečuje štiepenie strukovín (hrach, fazuľa, šošovica).

Laktáza – štiepi laktózu (dvojcukor)na jednoduchý cukor galaktózu a glukózu pri pH 4–8.

Každý enzým pôsobí na určitý špecifický druh potravy a preto sa nemôžu navzájom zastupovať. Ničia sa zvýšenou teplotou a degradujú sa nevhodným pH prostredím.