Lesknica Kanárska

Príspevok v téme: Lesknica Kanárska
Bohatier

Ahojte hladam zdroj enzymu lipaza a zaujimalo by ma ci tu niekto pravidelne jedava Lesknicu Kanarsku lebo vraj su dva druhy a vraj jedla je len ta slachtena (neslachtena vraj sposobuje rakovinu). Nasiel som ju v ponuke jedneho eshopu ale ocividne tiez nevedia ze aku verziu predavaju kedze som ostal bez odpovede. Tak mozno sa tu najde niekto mudrejsi co poradi. Ps:zeny dievcata vraj konzumacia Lesknice ma este dalsie vedlajsie ucinky ako je napr "chudnutie"!:P

Bohatier

Ja som si nieco o vlockach dohladal uz hodne vela rokov do zadu a tak ti sem nepastnem ziadnu studiu, Zhrniem ti sem ale co si ako tak pamatam takze to ber len ako nazor lajckeho diskutera.:P

- Vlocky ihned plesniveju po spracovani v tovarni
- Krmia kvasinky
- Konzumacia v mnozstve viac ako 100 gramov na den je hazard so zdravim (hlavne tie prazene = rakovina)
- Nenaklicene obsahuju rozne zluceniny ktore su pre telo toxicke (ako si spomen raz pride napr osteoropoza a ine neduhy)
- Ich pravidelna kozumacia znizuje energiu a regeneraciu organizmu
- Ak je clovek alergik tak mu mozu znicit creva a potom celkove zdravie

Este by sa k vlockam dalo hodne napisat ale momentalne ma uz nic nepada a umna to bude vzdy jedlo ako ked si pridem dat do cuktrarne kolac raz za cas. :P Je inak dost zaujimave ze sme tak neskutocne vyspela civilizacia ale pritom sa stravujeme horsie ako "Neandrtalci" (samozrejsme som nechcel urazit Neandrtalcov ale pouzit uplne ine urazlive slovo). :D

A este poprosim navstevnikov tohto fora ze to co som pisal hore je len pre "Cliattsi" tak poprosim nerozvijat toto vlakno dalej tymto smerom. Dakujem.

Cliattsi

no a k tym ovsenym vlockam nemas studiu? Lebo to by ma zaujimalo, kedze ich denne konzumujem. Ja len viem, ze mozu sposobit to, ze organizmus nemoze vyuzit potom dostatocne nejake mineraly. Je tam aj nieco ine?

Bohatier

Takze ak by to niekoho zaujimalo tak skodliva odroda je ta "s chlpkami" ktore su udajne velmi drazdive pre ludsku pokozku pluca a mozu sposobit rakovinu pazeraka. Udajne je vyslachtena nova odroda bez chlpkov ktora sa podrobila zatial len 90 dnovemu vyskumu na zvieratach. Ci je to dostatocne dlha doba je otazne lebo este do nedavna sa tvrdilo ze ake su ovsene vlocky zdrave.:P Este doplnim link na ten 90 dnovy vyskum: www.ncbi.nlm.nih.gov

Dakujem aplle. :))

Kubo11

Neviem čo znamená "novo vyšľachtené". Všetky sú vyšľachtené keď sú v zoznam odrôd. Odroda Judita je česká odroda. Osoba zodpovedná za udržiavacie šľachtenie je: Výzkumný ústav pícninárský, spol. s r.o., Zahradná 1, 664 41 Troubsko.Telefon: +420 547 138 811 e-mail: vupt(zavinač)vupt.cz Napíš im alebo zavolaj, že si sa dočítal že je rakovinotvorná, určite im to zlepší deň. Možno ti doporučia lepšie lieky.

Bohatier

Kubo a ked uz takto vsetko vies :P nevedel by si mi este povedat ze ci tieto odrody pestovane u nas su tie novo vyslachtene? Myslim ze toto uz nezvladnes a inak fakt vazne dakujem za posunutie v hladani.

(Through improvements by plant breeding a hairless variety was developed for human consumption and animal feeding. This study was aimed at investigating phytochemicals and heavy metals in hairless canary seed in comparison with the hairy variety and common).

Kubo11

Bohatier - nie druhy ale odrody. Tebe môže byť jedno akú odrodu si kúpiš. Je ich povolených viac (na pestovanie v SR) - Abád, Judita, Kisvárdai 41, Lizard, Cantate. Pšeníc je niekoľko stoviek a rieši to niekto keď si kupuje polohrubú múku ?

Bohatier

Kubo11 - ucite moze byt 70 percent z clankov na internete odpad len na klikanie ale ja by som skor potreboval vediet ako sa volaju tie dva druhy "Lesknice Lanarskej". :P

Kubo11

Áno na tejto stránke badatel.net nájdete veľa múdrosti. Recepty na všetky choroby sveta a ďalšie oberko....tiny.
dennikn.sk