Unavovy syndrom a liecba Polyoxidoniom

Príspevok v téme: Unavovy syndrom a liecba Polyoxidoniom
Zoya8

Chcem sa spytat, ci ma niekto skusenost s touto liecbou na CFS.
Imunologicka mi to dnes navrhla, lebo CFS mam 2r v kuse. Zial, s jej vysetrenim som celkovo sklamana, nakolko mi nabrala len zakladny krvny obraz, borelliu, hit (dao,daof),IgGAME, c3,c4,ASLO, ANA, RF a D vitamin. Zo vsetkych mi v januari vysla pravdepodobnost hit a nizky D vit. Po suplementacii ok, prestali boliet klby. Na hit dieta.
Lenze nic sa nestalo. Po 4mes som dala kontrolu s tym, ze hit dieta nezabrala (povedala, ze za vsetkymi mojimi symptomami je prave hist. intolerancia). Popritom som zistila priepustnost creva este...
Je toho vela, syptomov a uz 2r v kuse: nespavost, CFS, tinitus, zavrate, emocna otupelost, nesustredenost atd atd...
Nespravila na kontrole nic, len mykla plecami a ze na CFS mozeme skusit drahu liecbu Polyoxidoniom.
Pride mi to akysi cudny postup, vlastne odflaknute veci, a len nasadzovat nejaku liecbu inj a len na jeden symptom?? A ani to nezarucila, ze mi pomoze...
Tak sa pytam, ci ma niekto skusenost s tymito inj a liecbou...
Dakujem za vsetky info.

Zoya8

este jedna otazka - ked chcem ist uz na inu imunoalergologiu, znova ma tam musi kvazy odoslat obvodny? Ci mozem ist rovno sa objednat.

Zoya8

Omen no konecne. To som chcela pocut :) To nebolo myslene, ze chcem tie inj, praveze sa mi kompletne zda, ze imunoalergologicka totalne odflakla polroka - v decembri mi povedala, ze to su stavy z hit (o ktorej som v zivote nepocula predtym). A ked vysla pozitivne - pravepodobnost hit, tak ma vysikovala s daosinom a nastudovat si mam nizkohit dietu. Po eliminacke 6t ani jeden symptom neustupil. Uz po 3t na nej som videla, ze toto nie su stavy z hit.
A spravila vtedy k tomu iba KO, boreliu, ANA, ASLO, RF, a vitamin D. Ten bol znizeny jediny, inak vsetko ok.
Teraz som tam dosla (lebo vsak cez 3mes sa caka, objednala som sa tam ihned na kontrolu, ked som videla, ze ta dieta je blbost, tak ale az vcera som dostala termin zial). A preto sa mi postup nezda, este aj blbe reci mala. ODchadzala som este aj psychicky podlomena, kedze ma odbila, ze ona mi uz nema co spravit a jedine tieto ruske inj skusit, a mam sa rozhodut. Ale ze nezarucuje nic. Vravi, ze to dava pacientom na cfs, ze to teda vela ludi hodnoti super s unavovym syndromom. Vravim ci to pomoze aj na tinitus a ostatne veci s tym spojene...no ze to ona nevie, a nezarucuje mi ani to, ze to isto u mna zaberie na unavu, ale ze skusit mozeme.
Preto sa to pytam, aby si to nechapal zle.
Takze som ju dotlacila este otazkami, a navrhla odoslanie na infekcne, ale ze tam isto nic nenajdem.
A ano, imuno menim...k nej uz nepojdem. Len som chcela vediet co to je za liecba, a hlavne, ze mi zabila pol roka zivota a nespravila vlastne nic. To ma mrzi, ja som cakala, ze ked jej oznamim, ze hit teda nie je priina tych stavov, ze teda bude patrat, a ona ma poslala vlastne do teplych krajin da sa povedat. Takze ano, k nej uz nejdem, to je snad jasne :) na to mam dost rozumu, neboj.
Takze ak vies viac poradit budem rada, napisem si aj toto co si napisal a spytam sa na infekcnom ci to vedia zobrat, kedze ona je neschopna. Ak este nieco, napis prosim, budem moc vdacna. Nevyznam sa do tychto parametrov a koeficientov zial, a potom clovek prave preto nemoze nic riesit, lebo na toto predsa maju byt lekari nie clovek sam :(

Omen

Zoya, dovolím si tvrdiť, že o tejto diagnóze viem viac ako si sama dokážeš predstaviť a celý čas sa ti snažím vysvetliť, že za tvojimi ťažkosťami je niečo iné. No ty si hluchá a slepá!
Znova opakujem, že to, čo si popísala nie CFS!!!
A ešte raz opakujem, tieto injekcie sa na žiadnu z únav neindikujú! Na CFS totiž NEEXISTUJE liečba!!!
Buď ťa lekárka poriadne vyšetrí, a to nielen imunitný systém, ale aj prítomnosť protilátok, zápalovú aktivitu, autoimunitné fenomény, spraví prick testy alebo ju vymeníš alebo ťa pošle na vyššie imunologické pracovisko alebo si zaplatíš vyšetrenie v alternatívnej ambulancii, kde ti zistia diagnózu/y.
Alebo si daj pichať injekcie, ktoré ti nepomôžu, ale naopak môžu rozhádzať tvoj IS. Je to tvoje zdravie, tvoj IS!

Zoya8

CFS - chronic fatigue syndrom, skratka z anj, slovensky chrnoicky unavovy syndrom. Nabehol v roku 2016 v lete, trvajuci 24h/7dni, cize nonstop. Neopisatelna vycerpanost, nemoznost oddychovat, otazenie tela, unava, ktora mi nejde vyspat, vecer ledva laham do postele, rano sa preberam s este vacsou unavou ako som si lihala do postele, nemoznost sa z postele rano dostat, vyliezam aj 2h pretoze nevladzem, dalej nesustredenost, fyzicka neschopnost, ledva dam sprchu, ci prejdem po byte. Aj mensia namaha mi robi problem, nedokazem bezne veci ako predtym (mam to 2r a to mam po 30tke- normalny aktivny zivot som viedla do oneho dna) takze asi viem porovnat, ked som dokonca o 3mes s touto unavou musela aj z prace odist, lebo som sa tam nedokazala dostavit a uz vobec nie sustredit. Najradsej by som si lahla aj pocas presunu do tej sprchy, nie to este nieco ine spravit so sebou. Kava nula, mozem vypit aj 30 a nic. Do toho sa vtedy spustil aj tinitus asi po mesiaci unavy, takze parada. Nemusim vypisovat co to je, ani mi nejde o to ci to mam/nemam na papieri. Pytala som sa na ten LIEK, pretoze mi ho chce dat prave na cfs imunoalergologicka, s tym, ze prave pacienti s cfs si ho vraj vychvaluju.
Nemienila som tu rozoberat symtpomy mojho cfs, ani sa porovanvat s vami ci s inymi, ci ho mam ci nie. Proste nijak nenaberem spat energiu, a trva to cez 2r. Denne peklo, takze prosim len o info, ci niekomu ta liecba zabral pri cfs. Na to som sa pytala...dakujem ESTE RAZ!!! Nevladzem sa tu dotahovat. Vdaka.

Omen

Aké máš symptómy, keď aj naďalej trváš na tejto diagnóze a pritom píšeš, že máš únavový syndróm?
CFS je totiž chronický únavový syndróm, a to je sakra rozdiel!!!
Injekcie Polyoxidoniom sa neindikujú pri chronickej únave, únavovom syndróme, ba ani pri CFS!

Zoya8

cfs mam, len som ho nerozpisovala - akoze naco, ked ho mam. Ma svoje prejavy, kedze uz som vedela predtym nez som ho mala po roku aj na papiery, ze unavovy syndrom mam. Tu sa pytam na nieco ine. Ze ked mi chce dat na cfs tuto liecbu, ci to je ok, a aby mi ho nezhorsilo. Co citam na borelia.sk tak su rozne nazory. Ja borelliu nemam.
A co sa tyka chlamydii, a virov, poslala ma s tym na infekcne...ale nemysli si, ze nieco z toho mam.
Hit vymysel neni, to by ste si musel prejst najskor vecami ako ja, az potom taku vec zarvat. Hit prejavy sice nemam uz 2r ale viem, ze na urcite potraviny mam reakciu - odskusane. Takze moc by som tu taketo reakcie nedavala. To, ze vela ludi si uz aj pichnutie v zadku vysvetli hitkou este neznamena, ze tato intolerancia neexistuje...
Ja som tu ale nechcela vase osobne nazory na hit, ale na polyoxidonium, tak sa drzte prosim zadanej otazky. Dakujem este za vsetky cenne rady k otazke :)

Lion7845

Ziadny syndrom a podobna sprostost. Unavu mas z nejakej infekcie, s ktorou si IS nevie dat uz rady, preto ten polyox. Polyox na unavu pomaha, len pozor, aby ti to imunitu nenakoplo az prilis, dojde potom k autoimun reakciam, aj ked to je tiez sprostost :D

Omen

Určite si vo svojom príspevku nič nevynechala? Ak nie, potom by si mala vymeniť alergiológa/imunológa! Máš len jeden symptóm a podľa toho dg. CFS n e m á š! A na HIT a alergie sa imunostimulačné lieky nepodávajú!