Plynatosť

Príspevok v téme: Plynatosť
Erik135

Ahojte všetci. Mám taký veľký malý trapny problém. Dosť ma nafukuje. Som bodybuilder, ktorý veľa denne zje takže asi je to preto.
Moja strava je deň čo deň rovnaká.
Raňajky praženica (5 vajec celých), celozrnný chlieb, 2x pomaranč
Desiata mliečna ryža (Riso), celozrnný chlieb, sunka
Obed mám skoro stále v školskej jedálni
Olovrant cestoviny, tuniak(v konzerve), pomaranč, banán, protein, Bcaa, hroznovy cukor
Vecera kuracie prsia, ryža
Vecera 2 tvaroh, banan
+ k jedlám nejaká tá zelenina
Prosím poraďte co by som mal zmeniť poprípade nejaké tabletky
Vopred ďakujem
PS: Ďakujem aj za len normálne odpovede

AlisonWolf

tabletky pôsobia väčšinou len krátkodobo, ale neriešia problém samotný, len zmiernia príznaky na určitý čas... skús sa na nejaký čas vyhýbať potravinám, ktoré zvyšujú plynatosť, prípadne zisti, ktoré potraviny ti ju zvyšujú a obmedz ich resp. nahraď...prípadne pozor na záchvatovité jedenie.. a inak psychicky si na tom ok? Lebo plynatosť nemusí byť len príznakom zlého trávenia a stravovania, ale aj napr. zhoršeným psych. stavom ako zvýšený stres a mnohé iné..veľa z tých vecí sú aj v hlave, niekedy sa človek príliš začne potom zaoberať svojim stavom a sám si môže svoj stav zhoršovať. Netvrdím, že je to na isto tvoj prípad, ale skús porozmýšľať. Inak na internete je mnoho článkov o tom, ako bojovať s plynatosťou, skús si niečo viac načítať, univerzálny návod ti asi nikto neposkytne :)