Pes sa škrabe

Biela Kobra

Ja by som mu lieky nedávala, kým sa neurobia aspoň stery z pokožky a laboratórne vyšetrenie, príp. sa mu vezme krv aspoň na základnú biochémiu. Pri tej potravinovej intolerancii stačí často zmeniť krmivo (neviem, čim kŕmiš teraz), ono takéto stavy narastajú aj časom. Pri alergii treba často hľadať, čo je na vine, a to je na dlhé lakte. Pri cudzopasníkoch obyčajne stačí častejšie kvapkanie príslušného prípravku (prípadne zmeniť produkt), ale niekedy sa napriek všetkému nezistí nič a pes sa bude škriabať do krvi, čo stav ešte zhoršuje, lebo aj škrabance svrbia. Tam už potom len antihistaminiká, príp. s utlmujúcim účinkom. Nuž ale bez poriadneho vyšetrenia sa nepohneš. Nepíšeš, z ktorého mesta si, ale ak máš zlé skúsenosti, tak by som skúsila aj inde.

Mangoni

Biela kobra, dakujem. Nemam prilis velku doveru k veterinarom v nasom meste. Uz som vystriedala troch, lebo sme neboli spokojni. Mam pocit, ze vela raz len hadaju o co moze ist. Stavim sa, ze poviem ako ho svrbi srst a zrazu dostaneme lieky za 30 eur, pricom nemusia byt ani potrebne. No nic, uvidime co z toho bude

Biela Kobra

Ahoj. Povieš mu presne to, čo si napísala sem. Veterinár potom musí zistiť, či náhodou nejde o potravinovú intoleranciu, o alergiu, o hormonálne problémy alebo o cudzopasníka, ktorého voľným okom nevidíš. Tak či tak psíka čakajú rôzne vyšetrenia. Snáď sa na niečo rýchlo príde.

Mangoni

Pretoze nejde o zivot ohrozujuci stav, za to, ze sa rano poskrabe viac ako doteraz. Nema blchy, nema skrabance, ma krasnu srst aj kozu, ziadna krv, ziadne viditelne znaky, tak co poviem veterinarke? Zas aby dala len tak od brucha prve co ju napadne? No vidim, ze tu nema kto pomoct, tak ked pojdeme o tyzden na ockovanie, spomeniem tento problem...