Veľké problémy s dasnami- bolesti

Príspevok v téme: Veľké problémy s dasnami- bolesti
Bohiana

Zdravim :)
Chcela by som sa poradiť o mojom probléme.
Asi 4-5 dni dozadu sa mi zapálilo ďasno. Najprv len na jednej strane naspodku - spravili sa mi tam také akoby ranky. Ďasno opuchnuté a červené. Druhý deň už bolesti aj na druhej strane. Tam sa dokonca vytvorili také biele akoby aftičky, vnútri ktorých sú tiež akoby ranky. Na oboch stranách sa nachádzajú okolo jedneho- dvoch zubov.
Prvé dva dni som to dvakrát denne natierala propolisom, nezaberalo.
Teraz si trikrát denne umyjem zuby, vykloktam ústnu vodu, raz denne dávam propolis a na noc taký sprej z lekárne.
Ale stále to nepomáha, veľmi to bolí a nemôžem vôbec jesť.
Nemáte s tým skúsenosť? Môže to byť herpesove?
Neviem či mám otravovať zubára, predsa sú to ďasná, nie zuby - čo viac mi môže na to dať?

simusaaaaas

Jemnu kefku, rataňovú pastu..vyluč ma par dni sladke aj mliečne..vyplachuj si ista alchemilkou aspon 5x za den ..

Marosko-n

Máš tam infekciu zlatého stafilokoka a tú treba preliečiť z vnútra. používame na to Rifeho MG frekvencie. Priamo na choré ďasno z vonku. Sme na Orave a treba niekoľko krát.Odskúšané funguje to.

Zuzazuza

Kup si v lekarni Corsodyl a pouzivaj ho namiesto ustnej vody, kym ti zapal neustupi. Zo skusenosti viem potvrdit, ze zaberie vzdy, tak do troch dni zapal odstrani. Drz sa navodu na uzivanie.

Bohiana

Ďakujem za tipy. Kefku mám dobru, najmaksiu Curaprox.
Keď si vždy po jedle vyplachnem Listerinom - nie je to také dobré ako soľ?

matthiola

hmm..skús si kúpiť práškový vitamín C a s tým si vyplachovať aj čistiť zuby. Bude to bolieť to sa priprav ale vitamín C posiľnuje ďasná. Plus makkú kefku, preventívne môžeš aj paradontaxom čistiť zuby, prečisťuje ďasná, medzizubné kefky a pekne po ďasne medzi zubami čistiť aj s tým Céčkom. Vyplachovať po jedle soľou. dezinfikuje. do týždňa by sa to malo zahojiť.