Malatnost a zvracanie rano po prebudeni

Príspevok v téme: Malatnost a zvracanie rano po prebudeni
somzufala

Zdravim mam problem ktory pretrvava uz tyzden a to kazde rano po prebudeni. Kym lezim je vsetko v poriadku no akonahle vstanem z postele moja hlava je v jednom velkom kolotoci, co o chvilu vyvola aj zvracanie, chvilu pretrva a do 2 hodin vacsinou zmizne uplne, pocas dna mi nic nie je a na dalsie rano zase to iste. Som uz zufala lekar ma poslal na vysetrenie na ktore ma mozu vziat najskor o mesiac a ja nedokazem rano normalne fungovat stihat povinnosti vcas a vobec.. - podotykam nezalezi to od mnozstva spanku, stalo sa mi to o 6 rano a rovnako aj o 10. Stalo sa to niekomu z vas? Co ste s tym robili ako ste to dokazali eliminovat?

somzufala

Praveze mam pocit akoby zvracanie bolo iba nasledok toho krutenia hlavy a celeho pocitu oslabenia, dokonca som si ho vyvolavala aj sama kvoli ulaveniu ktore sa vacsinou nedostavilo.
Neviem co mam robit cakanie na vysetrenie mi pride nekonecne, ked si predstavim kolko takychto ran ma este caka....

Fotku vesat nechcem, ak to naozaj moze niecomu pomoct poslem na mail.

GOING

Príčin môže byť veľa, je to ťažké určiť.

Môže to byť aj z chrbtice, ale zasa ráno keď sa prebudíš sú medzistavcové priestory väčšie a chrbtica je dlhšia,
jedine že by to malo opačný efekt. Myslím na nervovú cirkuláciu,
ktorá ovláda všetko. Ráno počas chodenia začne chrbtica gravitáciou sadať a skracovať sa.

Telo sa ráno po prebudení začne prirodzene samo intenzívne čistiť
a začnú sa víriť v tele toxíny najintenzívnejšie cca. do 10:00 hod. zimného času, môže to byť po ťažkých večerách alebo po pravidelných záťažiach trávenia.Teda metabolická záležitosť.

Môže to byť spôsobené tiež aj nedokrvením hlavy, mozog riadi všetko aj trávenie (napr. keď sa človek prebudí z bezvedomia môže sa to prejaviť zvracaním, lebo bolo zastavené/spomalené trávenie).

Príčinou môže byť aj zle fungujúci/preťažený nejaký orgán (žalúdok, pankreas).

Môže to byť aj psychosomatické. Aj kombinované.

Ak chceš zaves fotku tváre, to by mi pre diagnostiku podľa tváre možno pomohlo a zistil by som viac.