Neviem povedať nie

Príspevok v téme: Neviem povedať nie
tinamartina

Ahojte, potrebovala by som radu.
Ide o to, ze posobim takym "zakriknutym" a hanblivym dojmom, teda hlavne v skole. A spoluziaci si ku mne castokrat dovoluju, ale nemyslim to tak, ze ma sikanuju, ale skor mi rozkazuju a ja neviem povedat nie.
Uz som druhy rok na strednej a nevladzem dalej uz takto.
Bol niekto z vas tiez taky ?

romntickadusa

No ja som sa to časom naučila. Pochopila som že nezavdacim sa každému, a že ak poviem nie tak ten človek to jednoducho musí akceptovať. Že JA mám na to svoje dôvody povedať nie. Musíš začať klásť seba na prvé miesto. Tiež som bola všade taká zakriknuta, v škole som nebola ale az po škole, v práci, s priateľmi, rodinou atď. Myslím že som si tým nie, vytvorila aj určitý rešpekt u ľudí, a ten kto má nepozná, stačí jedno nie a pochopí že so mnou nejde manipulovať alebo mi rozkazovat. Nevravím zas že na všetko vravím nie, občas keď treba napríklad v práci niečo spraviť čo viem že nikto iný nespraví lepšie tak to spravím, ale mám z toho potom dobrý pocit. Čo sa týka mojich bývalých partnerov, tak vždy keď mi začal nejaký vzťah bolo všetko ok, až som povolovala hranice bola až príliš tolerantná a nakoniec som vždy stratila samu seba. Tak som sa jedného pekného dňa naučila hovoriť nie, svojmu okoliu. A čuduj sa svete, svet sa nezrutil, z môjho života odišli ľudia čo tam nepatrili a teraz si už viem vážiť samu seba.

NeznamyTHM1986

Ja napr. mam niečo podobné - neviem reagovať v konfrontáciach (tým sa vždy vyhýbam), alebo keď niekto neustale robí natlak slvone tak jednoducho radikálne ho odbiť žeby to pochopil mám problem

Bohatier

tinamartina ma vezme na koncert Ludvica Enaudiho a este to aj vsetko zaplati.:P
Tinamartina ludi sa neboj lebo za to ani vacsina nestoji a pekne si riad zivot podla seba a nauc sa pouzivat slovo nie castejsie ako to dobrotive slovo ano.:)) Kludne mozes zacat pouzivat aj neutralne slovo "neviem" z ktoreho je tazke zistit ako to vlastne myslis. xD

Preteba

tinamartina, asi nemáš veľa priateľov, môžeš to mať prenesené z detstva, z rodiny a navyše ak máš nejaké tajomstvo, o ktorom nechceš vedieť.

matthiola

no dobre a co ti spoluziaci prikazuju aby si robila a ty im nevies povedat nie.
ze sa hanbis je v pohode, neber sa az tak vazne, nemas sa za co hanbit si normalna baba co si vyviedla nieco v zivote ze sa tak hanbis? :) ak si len hanbliva tak sa skus len nebrat tak vazne nepremyslaj moc nad vecami co ksi kto pomysli bude ti lahsie hovor co uznas za vhodne. ked sa nechces trapne citit ked nevies v skole reagovat na ucivo tak ti poradim jednoduchu vec. uc sa pravidelne do skoly.

tinamartina

Praveze ani napisat to neviem...to je dalsi problem :D
Nerob si srandu zo mna este aj ty, prosim ta.

Spoluziaci teda vhlavne chalani sa zo mna smeju, ked vidia ako sa bojim napriklad ist odpovedat alebo ked sa ma ucitelka nieco iba tak spyta a mne je strasne neprijemne odpovedat, hanbim sa neskutocne i ked popravde na to ani nie je dovod :(