Adoptovaná dcérka a 15 rokov :)

Príspevok v téme: Adoptovaná dcérka a 15 rokov :)
MilenaaBen

Pred 4 rokmi sme si s manželom adoptovali dievčatko z decáku. Nedarilo sa nám.
Je to úžasné dievča, dosť zapadlo do rodiny, v škole je všetko parádne.
Za týždeň oslavuje 15. narodeniny. Síce ju s mužom veľmi milujeme, sme na ňu aj prísny,aj dobrí.
Nedostáva všetko,čo chce. Ukazujeme jej zaobchádzanie s peniazmi a oproti dnešným deťom je super. Hoci niekedy papuľuje,ale kto v jej veku nie :D
K 15-tim si veľmi priala notebook alebo psíka. A s manželom sme sa potajomky rozhodli pre notebook. Je to vhodná investícia (strašne veľka investícia) pre pubertiaka? Potrebovať ho bude do školy, ale zase by sme nechceli,aby na ňom bola celý deň. Už ho máme v košíku,ale rozhodujeme sa ešte,či ho objednáme.

Kamo123

Krása, že ste dievčatku dopriali lepší život. Teraz je už asi neskoro ale notebooky sa veľmi oplatia zo stránky Refurbished. Sú repasované ale záruka 2 roky a vyzerajú ako nové.

K tomu zvieratku... v útulkoch sa dá zadarmo zobrať psík iba na prechádzku a po prechádzke sa vráti naspäť do útolku. Ak chce kontakt so psíkom toto je dobrá vec, pomôže tým psíkom ktoré sa radi prebehnú. :)

MilenaaBen

Ďakujem, s manželom sme veľmi radi. Je to zázrak...
Uvažovali sme aj o psíkovi,keďže bývame v dome, čiže by nemal byť žiaden problém. Len sme skôr uvažovali,čo potom. Moja dcérka by sa o psíka starať veľmi nemohla,keďže by cestovala do školy a teda by sme museli my dvaja s manželom. Takže to sme nejako veľmi zatiaľ riešiť nechceli. Skôr sme uvažovali o variante,ktorá sa zíde viac a či je vôbec tá varianta aj vhodná. Tak sme to teda objednali :) zaslúži si. Moja sestra jej chce kúpiť psíka na vianoce. Iba mi to tak načrtla,že aká rasa sa jej páči. Proti psíkovi nič mať nebudem. Ale ak sa mi dieťatko narodí zdravé a ak bude dcérka chcieť aj psíka a zvládne strednú (určite zvládne ), tak jej ho doprajeme. Ale všetko ukáže čas. Zatiaľ si myslí,že k narodeninám dostane knižku. Tak som zvedavá ako zareaguje,ak ku knižke (číta klasiku ako ja v jej veku) dostane aj ten jej vysnívaný darček. Ja som taká šťastná až sa bojím,že sa udeje niečo zlé... Predsa,po dlhej dobe byť tehotná, to je neskutočné. Dúfam,že to vyjde

zuzi74

MilenaaBen, gratulujem, to je fakt skvela sprava a este po tolkych rokoch. To je fakt super citat tu na fore taketo spravy, ked su ludia stastni.
Notebook je dobra investicia...ale ja mam rada aj psikov, takze by som sa priklanala k obom:-)

MilenaaBen

Áno,je to skvelá dcérka. Navyše som otehotnela!!!! Konečne po toľkých rokoch!!!! Tak to bude ďaľší darček pre ňu. Dnes som si robila test. Strašne si aj priala súrodenca. Predsa je jej len smutno samej. :) som taká rada.
Ten notebook sme jej objednali. Zaslúži si to. Teraz navyše vychádza zo zš a má samé 1-tky,tak to má nie len k narodkám,ale myslím,že jej to môžme darovať aj ku skvelému ukončeniu školského roka. Naša dcérka je veľmi vyspelá,myslím,že to je aj vplyv z deckého domova. Keby som dnes nezistila,že som v druhom stave, do decembra by sme si s manželom adoptovali ešte jedno dieťa a asi chlapčeka. Toto bol náš posledný pokus,ktorý nám odporúčil lekár.... Ja som taká šťastná

milajar

MilenaaBen, mate uzasnu dcerku, investovat do nej nikdy nebude strata penazi, vzdy to bude len vyhra pre Vas rodicov aj pre nu samotnu, ten pocitac bude skor ci neskor potrebovat,ale je to aj o inom, ukazete jej, ze ste tu pre nu...

mandolinka

Prikláňam sa za ten notebook. V jej veku je to v dnešnej dobe naozaj vhodný darček. Samozrejme nedovolte jej sedieť pri ňom celý deň. Je potrebné vyhradiť čas, pokiaľ by si ho nevedela sama správne rozdeliť medzi iné povinnosti a aktivity.

ViktorkaVix

*strednu. A hej uz vidim, ze ho bude potrebovat do skoly, seroslepota ma asi ovladla. Tak potom neni o com. :). Ale psik je tiez super :D

ViktorkaVix

Je to dobra investicia, dieta potrebuje vediet ovladat PC a cim skor sa to nauci, tym jednoduchsie to bude. V kazdom druhom zamestnani je za potreby a taktiez strojopis. A cas straveny na nom jej samozrejme mozete regulovat, nemusi tam sediet od rana do vecera. :) Neviem ci uz chodi na stretnu, ale pokial bude mat informatiku a strojopis, tak jej bez neho bude tazko. :)